Ford chce zareagovať na novú generáciu štýlových športových kupé ako Scirocco a Mégane Coupé a tak padlo rozhodnutie, že na báze novej generácie Focus postavia samostatný typ s legendárnym menom. Capri by mali predstaviť už budúci rok. Bohužiaľ, už to nebude pravé športové kupé s klasickou koncepciou pohonu, ale predpokladaný tvar tento fakt slušne kompenzuje.

Prvým náhľadom tvarov trojdverového športiaku bola štúdia Iosis z jarnej Ženevy. Kľúčovými prvkami tvarov sú odvážne tvarované čelné sklo, nízka oblá strecha a vysoký pontón, čo spolu pôsobí ako topchop. Zadný hlbší nárazník v sebe bude mať stále populárnejší náznak difúzera, strešný spojler a krásne LED svetlá. Capri má byť vďaka väčšiemu kufru i praktické a s možnosťou presklenej strechy i štýlové.

V štýle Forda bude mať nová generácia športového kupé špičkovo vyladený podvozok, ktorý vraj bude ešte zdatnejší než komfortnejšie orientovaný pre 5-dverovú verziu. Dôvody na úsmev dajú už v katalógu pripravované motorické verzie. Nové turbo motory objemu 1,6 l ponúknu dve verzie - 108 kW (145 k) a 130 kW (176 k). Premiéru bude mať nový 1,6 l TDCi 4-valec s výkonom 125 k a ponuku doplnia dve verzie dvojlitra s výkonmi 165 a 194 k. Klasické mechanické prevodovky doplní príplatková robotizovaná Poweshift dvojspojková prevodovka a pre úsporu paliva sa dá očakávať i použitie stále populárnejšieho systému Štart/Stop.

Samozrejme, Capri dostane i extra výkonnú verziu, ale hovorí sa, že tá nebude mať obľúbený 2,5 l 5-valec s verzií ST a RS, hlavne pre jeho veľkú spotrebu. Nateraz známy vrchol teda bude dvojliter turbo EcoBoost s výkonom 147 kW (200 k).

Zdroj: AutoExpress