Už koncom tohto roka môžeme očakávať omladenú Fiestu, ktorá je vraj najpredávanejšie malé auto v Európe. Fiesta dostala nový dizajn, ktorý má byť odvážnejší ako ten predošlý. Pri pohľade na ňu mám skôr pocit, že som už niečo také videl. Ford však tento typ vybavil obľúbeným trojvalcom 1,0 EcoBoost. Okrem toho do auta natlačil aj nové technológie ako aktívny komunikačný systém Ford SYNC, systém aktívneho brzdenia Active City Stop alebo systém MyKey.

Automobilka nezabudla ani na model Fiesta ST, ktorá príde v roku 2013. 1,6 litrový motor EcoBoost s výkonom 132 kW (180 k) sľubuje v porovnaní s minulou generáciou ST o 20% vyšší výkon a o 20% nižšie hodnoty emisií CO2.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov

V rovnakom dizajnovom duchu príde aj úplne nový Ford Mondeo. K vysokým predajom má pomôcť výrazná predná maska v štýle Aston Martin spolu s dynamickými líniami. Nové Mondeo príde klasicky vo verziách sedan a kombi. Ford pre Európanov pripravil po prvý raz aj hybrid.

Okrem iného pod kapotu opäť mieri litrový trojvalec, ktorý pravdepodobne zaručí najnižšiu spotrebu v triede. Samozrejmosťou budú adaptívne svetlomety s technológiou LED, systém SYNC s MyFord Touch a nafukovacie bezpečnostné pásy na zadných sedadlách. V prípade nehody vzduch rozšíri pásy a sila pôsobiaca na oblasti hrudníka sa rozptýli na päťkrát väčšej ploche.

Ford plánuje v najbližších mesiacoch na trh priniesť úplné novinky alebo nové generácie už existujúcich typov. Jednoducho máme sa na čo tešiť. Mustang bude aj tak najlepší. :)
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov
Ford má pred sebou už druhú generáciu SUV s názvom Kuga.

Ford má pred sebou už druhú generáciu SUV s názvom Kuga.

Spoločnosť Ford nezabúda ani na SUV. Podľa nich v budúcich 5 rokoch tento segment narastie až o 34%. Ofenzíva v danej oblasti začne do koncom roka, kedy príde druhá generácia typu Kuga. Suv dostane rovnako ako menší kolegovia motor EcoBoost. V tomto prípade pôjde však o objem 1,6 litra. Tento Ford odvezie 442 litrov a príde s pohonom dvoch aj štyroch kolies.

Okrem toho príde aj úplne nový typ, ktorý zatiaľ nie je ešte medzi nami. Jeho názov je EcoSport. Ford ho chce dostať do predajní v priebehu 18 mesiacov. Hlavnou zbraňou bude aj napriek väčším rozmerom 1,0 litrový EcoBoost.

Ford EcoSport s 1,0 litrovým motorom EcoBoost bude vyzerať nejak takto.

Ford EcoSport s 1,0 litrovým motorom EcoBoost bude vyzerať nejak takto.

Teraz to najlepšie. Ford konečne po dlhých rokoch váhania, kedy sa prizeral nespokojnosti a slzám európskych fanúšikov chce na starý kontinent priviezť ďalšiu generáciu legendárneho Mustanga. Mne neostáva iné, ako povedať: „Konečne.“

„Stačí sa pozrieť na neuveriteľné reakcie, aké vyvolal Mustang v lete na festivale Goodwood Festival of Speed v Spojenom kráľovstve a na pretekoch Le Mans Classic vo Francúzsku, a uvedomíte si, aké vzrušenie vyvoláva táto americká ikona v celej Európe,“ povedal Stephen Odell, predseda a výkonný riaditeľ spoločnosti Ford of Europe.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj: Kto je najobľúbenejší? No predsa Ford Focus