Mégane Renault Sport 250

Mégane Renault Sport 250

Ocenenie odovzdáva Top Gear už 10 rokov a je uznaním tvorcov TV programu, časopisu, ako aj online verzie Top Gear-u, ktoré majú globálny dosah. Samotný časopis Top Gear vychádza v Anglicku v mesačnom náklade 200 000 exemplárov. Team Top Gear-u takto hodnotí to najlepšie za posledných 12 mesiacov zo sveta automobilizmu.

Remi Deconinck, riaditeľ divízie Renault Sport Technologies, povedal: “Celý tím v Renault Sport-e je poctený týmto ocenením. Myslíme si, že Renault Sport a Top Gear zdieľajú niekoľko fundamentálnych hodnôt: dosažiteľnosť, entuziazmus a profesionalitu spolu s veľmi dobre vyvinutým zmyslom pre humor. Avšak nadovšetko spoluzdieľame vášeň pre autá a jazdu.”

Clio Renault Sport 200

Clio Renault Sport 200

Renault Sport Technologies je pobočkou skupiny Renault. Jej hlavnými aktivitami sú:


• Dizajn, vývoj, produkcia a predaj sériových športových modelov (Twingo Renault Sport 133, Clio Renault Sport 200 a Mégane Renault Sport 250)
• Výroba a predaj pretekárskych automobilov pre rally šport: nové Twingo Renault Sport R1 a R2, Clio Renault Sport R3 Access a Maxi
• Výroba a predaj športových automobilov pre preteky na okruhu: Renault Formula 2.0, Renault Formula 3.5, Clio Cup a Mégane Trophy
• Organizácia medzinárodných šampionátov (World Series by Renault, Clio R3 Trophies) a Renault Sport zážitkovývh aktivít (trackdays a návštevy závodu).


Produktová rada Renault Sport-u 2009 zahŕňa:


Twingo Renault Sport 133 – vstupná úroveň vášne Renault Sport-u.  malá veľkosť a váha, 133 konských síl a veľa zábavy. Twingo sa predáva vo verziách 133 Cup, 133 a, na jar 2010 pribudne aj  Twingo Gordini Renault Sport – čerstvý prírastok spojený s menom Gordini. Tu nájdete náš TEST Renault Twingo RS.

Clio Renault Sport 200 – hot hatch ktorý prevyšuje viaceré výkonnejšie automobily. Pre záujemcov sú určené verzie 200 Cup alebo verzia 200.

Mégane Renault Sport 250 – univerzálne chválený od svojho medzinárodného predstavenia, milovníci hot hatchov netrpezlivo očakávajú jeho príchod na trh vo verziách 250 a 250 Cup začiatkom roka 2010.

Za našu redakciu gratulujeme!

zdroj: RENAULT Slovensko