Nový audiosystém Harman Ecotect je multimediálne zariadenie špeciálne vyvinuté pre potreby elektromobilov. Výrobcovia komfortnej a bezpečnostnej výbavy elektrických áut totiž stoja pred výzvami, ako navrhnúť svoje výrobky tak, aby boli v maximálnej možnej miere efektívne a vedeli sa prispôsobiť špecifickým požiadavkám na prevádzku elektrických áut. Pri nich totiž vstupujú do hry nielen požiadavky na komfort obsluhy a výkon, ale aj malé energetické nároky a schopnosť prispôsobiť sa aktuálnemu stavu nabitia batérií.

Ecotect má o polovicu menej súčiastok, než porovnateľné súčasné audiosystémy. Vďaka tomu je ľahší a má menšiu spotrebu energie.

Priorita dojazdu

Ecotect od spoločnosti Harman, zahŕňajúcej značky Harman Kardon, AKG, Infinity, či JBL, je moderný audiosystém s polovičnou spotrebou energie, než konvenčné audioapartúry s porovnateľnými výkonmi. Vďaka tomu dokáže v dlhodobom horizonte výrazne napomôcť maximalizácii dojazdu. Systém je zároveň o polovicu ľahší (5 kg namiesto 10 kg) a obsahuje približne polovicu súčiastok.

Novinka dokáže sama pridávať a uberať zvuk podľa toho, ako nahlas sa posádka v aute rozpráva.

Novinku predstavil Harman na výstave CES 2020 v Las Vegas, pričom podľa tvrdenia vedenia spoločnosti ide len o prvú lastovičku na poli výbavy určenej výlučne pre elektrické autá. Požiadavkám súčasnosti zodpovedá aj schopnosť Ecotectu aktualizácie na diaľku, či rozpoznávania okolitého hluku, vďaka čomu dokáže rozpoznať rozhovor posádky a následne ubrať intenzitu reprodukcie hudby. V momente, keď posádka dokomunikuje, Ecotect znova pridá hlasitosť na pôvodnú úroveň.