Head-up displej patrí medzi najpraktickejšie doplnky súčasných áut. Vývoj tohto, zväčša stále príplatkového prvku napreduje, stále má však určité obmedzenia. Najvýraznejším je veľkosť samotného head-up displeja, ktorý premieta informácie zatiaľ len pred vodiča. Číňania to však čoskoro zmenia.

Možností zobrazovania navigačných pokynov je veľa, ak pôjdu na celé čelné okno, prehľadnosť pokynov sa ešte zlepší.

Na celé čelné okno

Čínsky startup Futurus vyvíja systém, ktorý zmení pohľad na head-up displej ako taký. Namiesto malej plochy viditeľnej len vodičom sa zmení na jeden obrovský displej, ktorý môžu vidieť všetci členovia posádky. Projekčným "plátnom" bude plocha celého čelného okna. Podľa vývojárov spoločnosti Futurus majú už teraz vyvinutý optický systém, ktorý umožní sledovanie rôznych informácií pred spolujazdcom a vodičom. Obaja pritom uvidia svoj obraz na celej ploche okna.

Kým vodič tak môže sledovať navigáciu (navigačné pokyny premietané do reálneho prostredia viditeľného cez čelné okno), spolujazdec môže pokojne pozerať film, či surfovať na internete. Zároveň s týmto systémom totiž ľudia z IT oddelenia zdokonaľujú aj audiosystém umožňujúci počúvať rôzne zvuky v jednotlivých sektoroch kabíny (bez toho, aby sa navzájom rušili). A aj keď to celé znie ako sci-fi, skutočnosťou je, že to už existuje. Vyvinutý systém momentálne pracovníci spoločnosti Futurus zdokonaľujú a dolaďujú do sériovej podoby. Termín uvedenia systému do sériovej výroby zatiaľ Futurus ani neodhaduje, väčším problémom ako samotná technika je totiž legislatíva jednotlivých krajín. Až po jej zmene sa podobné systémy môžu stať súčasťou sériovej výbavy nových áut. Podľa všetkého by to však vôbec nemuselo trvať dlho.