V roku 2013 odkúpili Fisker rôzne spoločnosti, po tom, ako mala značka nemalé problémy, čo vyústilo do jej krachu. Jej zakladateľ a dizajnér, Henrik Fisker, posledné roky rozbiehal nový startup s elektrickými automobilmi. Minulý rok predstavil plne elektrický model EMotion, ktorý na jedno nabitie zvládne až 643 km, no k dnešnému dňu ešte nedodal jediný kus. Čo sa týka technológie batérií, vyzerá to, že Fisker sa poučil a na rozdiel od prvého modelu Karma dostane nový výtvor batériu, ktorú sami vyvinuli, čím chcú predísť fiasku, spred rokov. Mimochodom, na vývoj novej akumulátorovej technológie dostal Fisker investície od spoločnosti Caterpillar.

Dojazd 800 km, plné nabitie za minútu? Dá sa to vôbec?

V nadväznosti na ich vývoj, Fisker tvrdí, že ich nový akumulátorový systém pre elektromobily ponúkne šťavu na dojazd až neuveriteľných 800 km. No ešte väčší šok je ambiciózne tvrdenie, že doba nabíjania bude len 1 minúta. Ako to bude v realite, uvidíme, no nepochybne by to bol prielom v odvetví elektromobilov.

Na Twitteri Henrik Fisker oznámil, že nový model bude stáť viac než 35 000 eur (cena bez DPH). Okrem ceny pridal aj takzvaný „teaser picture“, ktorý z auta veľa neukázal, no má nás nabudiť pred uverejnením technických špecifikácií, a to už 18. marca.

"teaser picture" od Henrika Fiskera

Na nový model sa nemalé množstvo ľudí pozerá skepticky. Prečo? Fiskerov startup ešte nedodal ani jeden kus modelu EMotion, no už plánuje predstaviť nové auto. Či sa bude opakovať minulosť a startup Henrika Fiskera dopadne ako značka Fisker je vo hviezdach, no ak sa chce vyhnúť bankrotu ako v prvom prípade, mal by okrem navrhovania nových áut začať nejaké aj dodávať.

Zdroj: electrek.co