Fisker Karma bodoval aj extravagantným dizajnom, vďaka ktorému ste ho nemohli na ulici prehliadnuť. Novinka však ide ešte ďalej. Stačí, keď pred vami niekto otvorí všetky 4 dvere. Smerom hore sa neotvárajú len tie predné, ale aj zadné. Pri tých predných si ešte viem predstaviť, že dosiahnete na madlo a zavriete ich, ale pri tých zadných už vôbec nie. Môžeme tak tipovať, že budú mať aj vlastný elektrický gombík na zatvorenie.

Po plug-in hybride Karma príde na scénu elektromobil Emotion s výkonom takmer 800 koní.

Tým ale novinka nekončí. Extravagantný dizajn s obrovskými, až 24-palcovými diskami zaujme naozaj všade. Fisker zatiaľ nepotvrdil počet elektromotorov, vieme však jeho celkový výkon, ktorý by mal byť na úrovni 581 kW (790 k). Zrýchlenie z 0 na 96 km/h (60 mph) by malo prebehnúť za menej ako 3 sekundy a maximálna rýchlosť hraničí s 260 km/h.

Otváranie všetkých 4 dverí je veľmi efektné.

Na dĺžku meria Emotion 5 metrov a celková výška neprekročí 1,4 metra. Fisker tvrdí, že maximálny dojazd by mal byť niečo nad 640 km, avšak s novým typom akumulátorov by mohol dojazd dosiahnuť cez 800 km. Ten však zatiaľ nepredstavili a môže to byť len obyčajná fáma. Uvidíme časom. Tento typ akumulátorov solid-state má však prísť do mobilných zariadení možno už tento rok a do vozidiel v roku 2020.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Do predaja by podľa predbežných informácií mohol nový elektromobil prísť už koncom tohto roka, pôvodný termín predstavenia mal však byť až v roku 2019. Predbežná cena by mala byť na úrovni 130-tisíc dolárov (necelých 110-tisíc eur). A čo na novinku hovoríte vy? Bude to nový konkurent Tesly Model S?

Zdroj foto: Carthrottle, Fisker

Interiér pripomína veľkým stredovým tabletom automobily od Tesly.