Písmeno N dostalo auto do svojho označenia podľa výskumného centra Namyang, kde vzniklo. Zároveň podľa jedného z najnáročnejších jazdeckých okruhov v Nürburgringu, kde bolo „zocelené“ náročným testovaním.


Hyundai i30N je navrhnutý na dokonalý pôžitok z jazdy. Dynamikou a nespútaným výkonom sa nestratí na okruhu, ale zároveň umožňuje aj komfortnú jazdu v bežnej premávke, čo z neho robí športové auto na každý deň.

Znížená karoséria, agresívny nárazník s veľkými otvormi na vstup vzduchu a kaskádovitá predná maska okamžite naznačujú, čo sa skrýva pod kapotou. Športovú eleganciu modelu dopĺňajú 18- a 19-palcové zliatinové disky, cez ktoré presvitajú červené strmene bŕzd. To všetko v exkluzívnych farbách karosérie vrátane krásnej Performance Blue, ktorá nachádza inšpiráciu vo farbách vozidiel Hyundai WRC.

Model ponúka dva benzínové turbomotory s objemom 1 998 cm3 a s výkonom 250 a 275 koní, ktoré sa postarajú o dostatočný výkon a o zrýchlenie z 0 na 100 km/hod. za menej ako 7 sekúnd. Pocit športovej jazdy ešte umocnia elektronické systémy na maximálnu trakciu a na rýchly rozjazd, automatický medziplyn a funkcia Overboost zlepšujúca zrýchlenie pri predbiehaní.

Správanie vozidla navyše môže šofér meniť podľa svojej nálady. Na výber má päť rôznych režimov s odlišným nastavením parametrov motora, tlmičov, elektronickej stabilizácie, posilňovača riadenia, ale aj zvuku motora. Stačí si vybrať a potom zostáva už len jedno. Vychutnať parádnu jazdu.

Hyundai i30 N je športovým autom na každý deň. Od prvého momentu očaril odbornú aj širokú laickú verejnosť. N-ko, ako tohto kráľa zákrut a dynamickej jazdy volajú jeho fanúšikovia, prináša okrem skvelého šoférskeho zážitku aj bonus navyše – agresívnym dizajnom a fantastickým zvukovým prejavom upúta nielen jeho vodiča, ale aj okoloidúcich. Ak milujete radosť z jazdy a zároveň hľadáte auto aj na každodennú cestu do práce, i30 N je pre vás ideálnou voľbou. Získať ho môžete už od 27 490 € s DPH a 5-ročnou zárukou bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Spoznajte N-ko na https://www.hyundai.sk/modely/i30n.

Foto: Hyundai Slovensko