Provokuje dizajnom, výbavou aj cenou

Ženy oceňujú odvážny dizajn a parkovacie systémy

Na tom, že Hyundai Kona je riadna štýlovka, sa zhodne väčšina ľudí. Odvážny dizajn, ktorý získal prestížne ocenenie iF Design Award 2018, padol mnohým do oka. Extravagantnú prednú masku, denné LED svietenie, ktoré dodáva Kone výraz naštvaného mestského predátora, a kompaktné rozmery vozidla vnímajú dámy ako pozitívum. Kona je ideálne auto do mesta. Mladé mamičky ocenia aj pohodlné nastupovanie a vystupovanie, systém ISOFIX na stabilné ukotvenie detských sedačiek a šikovný kufor s objemom vyše 360 litrov.

Výrazné LED denné svetlá

Muži hľadajú technológie a dobrú spotrebu

Aj keď sa môže zdať, že Kona je typické „ženské“ auto, je to len ďalší z predsudkov. Skutočnosťou je, že až 2/3 majiteľov tvoria na Slovensku muži. A tí oceňujú benzínový motor 1,0 T-GDi s výkonom 88 kW (120 k) s pohonom predných kolies, pretože pri bežnej jazde v meste alebo na okreskách je dostatočne výkonný, ale zároveň úsporný. Kona v špeciálnej edícii Chilli je moderné vozidlo pre moderného muža, ktorý ocení rádio so 7-palcovým dotykovým LCD displejom a RDS, samozrejme, s podporou služieb Apple CarPlay a Android Auto. Kona Chilli je však veľmi dobre vybavená aj z pohľadu bezpečnosti. Riziko vystrelenia šiestich airbagov znižuje systém sledovania únavy vodiča, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, signál núdzového brzdenia či systém automatického udržiavania v jazdných pruhoch. Nižší tlak v pneumatikách, obutých na 16-palcových zliatinových diskoch, neujde pozornosti vďaka monitorovaniu TPMS. No a praktický rozmer Kony dotvárajú pozdĺžne strešné lyžiny a manuálna klimatizácia na horúce letné dni.

Vyhrievanie predných sedadiel a volantu

Edícia Chilli myslí aj v lete na zimu

Hyundai Kona, ktorá je v ponuke aj v špeciálnej edícii Chilli, prináša pre zákazníkov lepšiu cenu a hodnotnú výbavu zadarmo. Hyundai totiž zvýšil akciový bonus na 2 500 EUR, ktorého súčasťou je vyhrievanie predných sedadiel a volantu, tzv. Winter Pack, úplne zadarmo. A hoci v letných dňoch siahne vodič po klimatizácii, auto sa nekupuje na jednu sezónu, a preto je Winter Pack v Kone Chilli vítaným spríjemnením jazdy v mrazivom zimnom počasí.

Hyundai Kona v špeciálnej edícii Chilli s motorom 1,0 T-GDi (88 kW/120 k), pohonom predných kolies, 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a bohatou výbavou, vrátane vyhrievaných predných sedadiel a volantu zadarmo, môžete získať už za 15 690 EUR s DPH. Samozrejmosťou v Hyundai je aj 5-ročná záruka bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov a ponuka výhodného financovania Ľahké splátky alebo Na pätiny. Viac informácií o Hyundai Kona Chilli hľadajte na hyundai.sk

Zdroj fotografií: Hyundai Slovensko

Zoznámte sa, Kona v edícii Chilli