Pre Európu sci-fi už teraz

Prvým je veľké 8-miestne SUV menom Palisade. Pravdepodobne vám toto meno veľa nehovorí, keďže tento typ v Európe nenájdeme. Za veľkou mlákou si však odnáša skvelé hodnotenia a recenzentmi je mimoriadne chválený. A teraz si predstavte ostrú verziu N. Nie iba N Line, ale plnohodnotne vyladenú N verziu. Je síce otázkou, aký šialenec by 8-miestne SUV zobral na okruh, no 1. apríl je predsa deň šialencov. V rámci súčasných trendov by Hyundai skombinoval súčasnú 3,8 l V6 s výkonom 217 kW (295 k) s elektromotorom. Kombinovaný výkon by sa tak mohol priblížiť k hranici 400 k, čím by Palisade N bol už vážny hráč na poli športových SUV.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Nexo N v podstate bude

Druhou fantáziou je športové Nexo N. Zvýšiť výkon autu poháňanému vodíkom by mohol byť poriadny oriešok, takisto nie lacný. Naskytá sa možnosť jednoducho zahodiť celý vodíkový pohon a použiť 2,0 l motor z i30N. Lenže presne k tomu poslúži chystaná Kona N. Nexo N tak ostane navždy iba v našich predstavách.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Naopak, v našich predstavách by nemusel dlho ostať Hyundai Prophecy N. Ten je posledným fantasy renderom, no už v blízkej budúcnosti by sa to mohlo zmeniť. Hyundai sa netají plánmi byť lídrom elektrifikácie a zjavne to myslí vážne aj pri športových elektromobiloch. Práve prostredníctvom dňa bláznov mohol nenápadne zisťovať reakcie verejnosti na niečo takéto. Čo je dnes vtip, môže byť už zajtra realita.

Foto: Hyundai