Prvý raz Santa Fe hybrid a plug-in hybrid

Okrem toho nový model Santa Fe prináša výrazný a charakteristický nový dizajn, ako aj široké spektrum nových technológií a bezpečnostných prvkov. „Zmodernizovali sme Santa Fe prémiovými prvkami a príťažlivou estetikou, ktoré zvyšujú jeho celkovú hodnotu,“ povedal SangYup Lee, výkonný viceprezident a globálny riaditeľ dizajnového centra Hyundai. Okrem toho sme mu pridali množstvo prvkov a funkcií, aby sme vytvorili skutočné rodinné SUV, s ktorým je radosť jazdiť,“ povedal Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident Hyundai Motor Europe pre marketing a produkt.

Svalnatejší dizajn a hodnotnejší interiér

Nápadný dizajn prednej časti na prvý pohľad upúta charakteristickou širokou maskou chladiča, ktorú lemujú predné svetlomety. Zvýraznené trojrozmerné vyhotovenie mriežky chladiča podporuje robustný charakter nového Santa Fe. Nové LED denné svetlá vytvárajú tvar písmena T. V spodnej časti nárazníka nájdeme robustný štít chrániaci chladič. Zadné svetlá sú navzájom prepojené reflexným pásom červeného odrazového skla. K robustnej karosérii sú k dispozícii až 20-palcové disky kolies. Po prvý raz v automobile Hyundai bude pre nový model Santa Fe aj príplatkový balík Luxury Package, ktorý vozidlu dodá luxusnejší vzhľad. Exteriérový balík zahŕňa 20-palcové disky z ľahkej zliatiny so špeciálnym dizajnom, ako aj bočné plastové obklady a spodné časti nárazníkov lakované vo farbe karosérie namiesto štandardného matne čierneho vyhotovenia.

Ešte hodnotnejšie spracovanie interiéru

Spracovanie interiéru ho posúva na novú úroveň vďaka použitiu materiálov s mäkkým povrchom soft-touch. Spodná časť prístrojového panelu a stredová konzola majú nový dizajn. Nový je aj dotykový displej systému infotainmentu s uhlopriečkou 26 cm (10,25 palca). Splývajúca stredová konzola, vybavená tlačidlami elektronického ovládania automatickej prevodovky (shift-by-wire). Prvý raz má nové Santa Fe prepínač jazdných režimov Terrain Mode - otočný gombík na stredovej konzole umožňuje pohodlne prepínať jednotlivé režimy pre jazdu v špecifických podmienkach. Modernizáciu interiéru dopĺňa nová digitálna prístrojová doska s uhlopriečkou 31,2 cm (12,3 palca).

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Santa Fe bude takisto prvým modelom Hyundai v Európe, ktorý sa bude predávať s novými pohonnými agregátmi ‘Smartstream’ hybrid a plug-in hybrid. Podrobnosti o ponuke motorov budú zverejnené v blízkej budúcnosti. Nová platforma zlepšuje prúdenie vzduchu cez motorový priestor a pomáha lepšiemu odvodu tepla. Dynamiku a jazdné vlastnosti zlepšujú nižšie uložené ťažké komponenty, čo logicky prospieva ťažisku rodinného SUV. Čapy riadenia sú posunuté bližšie k stredu predných kolies, čo zabezpečuje agilnejšie jazdné vlastnosti.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

Zosilnené tlmiace materiály a špeciálne konštrukčné riešenia znižujú prenos hluku a vibrácií do kabíny posádky. Nová platforma prináša aj výrazné zvýšenie pasívnej bezpečnosti. Zmeny zahŕňajú štruktúry s viacnásobnými dráhami prenosu síl, tepelné tvarovanie dielov skeletu karosérie a použitie súčiastok z vysokopevnej ocele. Vďaka tomu nová karoséria lepšie absorbuje energiu nárazu pri nehode a minimalizuje deformáciu priestoru posádky. Nový Hyundai Santa Fe sa začne predávať v Európe v poslednom štvrťroku 2020.

Zdroj/Foto: Hyundai Slovensko