Johan de Nysschen, prezident Infiniti, chce vytvoriť podznačku, ktorá by mohla konkurovať divízii M automobilky BMW, Mercedesu a jeho AMG, či firme Quattro GmbH, ktorá je zodpovedná za modely RS značky Audi.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pred troma rokmi síce v Infiniti vytvorili označenie IPL – Infiniti Performance Line, no pod touto skratkou sa ukrývali skôr dizajnové doplnky. Vedenie automobilky však teraz chce z vybraných tipov vytvoriť modely, ktoré majú ponúknuť lepšie jazdné vlastnosti a väčší výkon.  Malo by ísť o autá, ktoré  sa budú môcť smelo postaviť proti modelom BMW M, Mercedesom AMG, či Audi RS.  Hoci ešte nepadlo definitívne rozhodnutie o ich názve, Infiniti v Detroite predstavilo prvú lastovičku.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Je ňou model Infiniti Q50 Eau Rouge. Zatiaľ ide iba o koncept, no má naznačiť akým smerom sa automobilka v tejto oblasti chce uberať. Dizajnéri značky sa snažili tento prémiový sedan opticky prepojiť so svetom Formuly 1 a odkázať tak na úspech tímu Red Bull Racing, ktorý Infiniti sponzoruje. Autu preto nadelili niekoľko karbónových dielcov. Väčšina z nich má síce výhradne optický efekt, no je medzi nimi aj karbónová strecha, ktorá svojou nízkou hmotnosťou pomôže posunúť ťažisko auta nižšie a zlepšiť tak jazdné vlastnosti. Auto je samozrejme nižšie a širšie, ako bežné Q50 a stojí na 21 palcových kolesách. Technické parametre automobilka nezverejnila, no Johan de Nysschen sa vyjadril, že: „ak pôjde do výroby, bude mať pod kapotou cez 500 koní a 810 Nm“. Je jasné, že v portfóliu Nissanu sa takýto motor nájde a tak sa možno naozaj dočkáme ďalšieho konkurenta v segmente super výkonných sedanov so športovými jazdnými vlastnosťami.