Pevný nosný rám s ľahkou plecharinou, silný točivý motor so zadným náhonom, a napokon uloženie kolies v rohoch karosérie. Silne vo mne evokuje, ako som už spomenul, dospelú motokáru.

Históriu auta, ktorého koncepcia slúžila ako predloha pre mnoho ďalších superkár, spomínať nebudeme. Nájdete si ju aj sami, internet je mocný nástroj. Ako väčšina geniálnych diel, aj Lotus Super 7 vznikol v 60-tych rokoch minulého storočia, najskôr vo veľkej šope niekde za humnami. Genialita koncepcie auta spočíva v troch základných parametroch. Pevný nosný rám s ľahkou plecharinou, silným točivým motorom a zadným náhonom, a napokon uložením kolies v rohoch karosérie. Silne vo mne evokuje, ako som už spomenul, dospelú motokáru.

Pán Horák sa nakazil vírusom Lotus Super 7 ešte v 70-tych rokoch, keď mal možnosť vidieť naživo túto beštiu pretekať. Odniesol si zopár obrázkov zaznamenaných na fotofilm a najmä zmes všetkých pocitov vo forme živého filmu, ktorý nosí v pamäti tak, ako ja jazdu jeho replikou. To sú zážitky, na aké sa jednoducho nezabúda.

Test hľadajte vo vašich "schránkach", teda na našom webe www.topspeed.sk už o pár hodín aj s množstvom fotografii, neskôr a videii. Dobrú chuť. 

<p>Necra Replica - Lotus Super 7</p>