„Sme konkurencieschopná značka, ale chceme osloviť i milovníkov rýchlej a dynamickej jazdy....“ skonštatuje riaditeľ Michael Cole.

Michael Cole, prevádzkový riaditeľ európskej divízie Kie, tvrdí, že vyššie zmienené atribúty nevystihujú celý potenciál značky.  Chce, aby  sa z Kie stala značka, ktorá je orientovaná aj na vodiča, a poskytovala mu dokonalé súžitie a najlepšie zážitky z jazdy. Takto naladené modely značke veľmi dlho chýbali. Pomaly sa ale snažia svoje „zaspanie“ ospravedlniť a prinášajú takmer do každého modelového radu variant s označením „GT“, ktorý údajne nebude len model s emblémom bez šťavy. Či už sa bavíme o pripravovanej novinke Rio GT, Pro_Ceed GT, Optime GT, a nezavrhujú ani Sportage GT, ak bude o neho dostatočne veľký záujem. 

Človek, na ktorého Kia a Hyundai vsádza, pri vývoji športovo ladených modelov. Albert Biermann, bývalý viceprezident pre konštrukciu v BMW "M".

Športová divízia Kia má nového šéfa

Ale ako dosiahnu, aby sa stali konkurencie schopní po stránke jazdných vlastností? Myslím, že urobili to najlepšie, čo mohli. Pred dvomi rokmi totiž získali Alberta Biermanna, ktorý je bývalý šéfinžinier BMW M. Mal na starosti vývoj vysokovýkonných áut bavorskej automobilky. Bol viceprezidentom pre konštrukciu BMW a divíziu "M". Radšej nechcem vedieť, čo mu Kórejci pred časom za tento prestup sľúbili. Pár fazuliek to ale určite nebolo :).

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj:go.newsfusion.com