Najúčinnejšou ochranou pred zlodejmi je vlastná garáž, strážené parkovisko alebo dodatočné mechanické zabezpečenie auta.

Bezkľúčový prístup je skvelý. Kľúč stačí mať niekde vo vrecku a pri nastúpení, vystúpení, či naštartovaní ho ani nepotrebujete vyťahovať. Nevýhodou je však väčšia zraniteľnosť pred vyčíňaním zlodeja. Najväčšie problémy mal v tejto oblasti Range Rover. Ten bol terčom zlodejov najmä v Británii a kradli ho ako na bežiacom páse. Situácia zašla dokonca tak ďaleko, že poisťovne odmietali autá poistiť. Land Rover problém vyriešil pri zvolávacej akcii.


Ďalšie prípady sú známe z Nemecka. Za poslednú dobu tam ukradli viac než 80 prémiových áut úplne triviálnym spôsobom. K blízkosti domu majiteľa položia zlodeji zariadenie, ktoré zosilňuje signál kľúča. Zosilňovač následne odošle rádiové vlny do druhého zariadenia, ktoré je v blízkosti auta. Bezpečnostný systém auta si myslí, že zariadenie v blízkosti je kľúč. Zlodejovi teda stačí prísť k autu chytiť ho za kľučku dverí, sadnúť, naštartovať a odísť... Samozrejme, po odjazde sa signál kľúču stratí, ale to nezabráni zlodejovi pokračovať v jazde napríklad do garáže, kde ho rozoberú na náhradné diely...

Ako sa kradnú autá s bezkľúčovým vstupom

Autá s bezkľúčovým vstupom je jednoduchšie ukradnúť

Podobný systém na kradnutie áut založený na zosilnení signálu kľúča funguje aj v USA. V tomto prípade vám dokonca stačí len jednoduché zariadenie, ktoré nájde a následne zosilní signál kľúča. Zlodejovi stačí prísť k vášmu autu, aktivovať ho, nasadnúť a odísť... Zariadenie stojí len 17 dolárov a kúpite ho aj na eBay. Signál kľúču dokáže vyhľadať až do vzdialenosti 100 metrov. Bezkľúčový vstup, ktorý funguje normálne len na pár desiatok centimetrov, funguje zrazu na vzdialenosť sto metrov (teoreticky aj viac).

Máte auto s bezkľúčovým prístupom?

Nebuďte zúfalí, existuje niekoľko trikov ako sa pred zlodejmi ochrániť. Najúčinnejšou ochranou pred zlodejmi je vlastná garáž, strážené parkovisko alebo dodatočné mechanické zabezpečenie auta. Každý však nemá prístup ku garáži a logicky v nej neparkuje celé dni. Riešením môže byť aj dodatočná ochrana kľúča. Kľúč stačí umiestniť niekde ďaleko od ulice/vchodu tak, aby bol jeho signál nečitateľný. Pokiaľ ste paranoidný, môžete kľúč baliť do alobalu. Hliníková fólia dokáže zabrániť šíreniu signálu. Riešením je tiež chladnička. Ak teda niekedy uvidíte kľúče v chladničke, už viete prečo. Skrátka ochrana pred zlodejmi...

Zdroj: autoforum