Rekonštrukciou prejde úsek Príbovce - Turčianske Teplice s dĺžkou 15,5 km. Stáť to má 21,3 milióna a väčšiu časť stavby zafinancuje Európska únia. Pôvodne predpokladal investor náklady na úrovni až 36,7 milióna eur.

Cesta I/65 medzi Martinom a Turčianskymi Teplicami je v katastrofálnom stave už dlhé roky. Domáci cestu obchádzajú cez okolité dediny. Teda ak majú radi svoje autá alebo peňaženku. To, samozrejme, neteší obyvateľov dotknutých obcí.

Obyvatelia regiónu sa však konečne dočkali rekonštrukcie. Tú sľubovali zodpovední v minulosti už niekoľkokrát. Napriek tomu sa budú musieť domáci obrniť trpezlivosťou. „Máme na to 608 dní, aby sme cestu dali do poriadku. Technicky ide o výmenu celého cestného telesa. Cesta sa bude opravovať za plnej prevádzky, čo bude pre vodičov dosť náročné. Preto vyzývam občanov, ktorí pôjdu po tejto ceste po nástupe stavbárov, aby mali strpenie. Dnes sme hovorili s dodávateľom, že by sme boli radi, ak by sa práce urýchlili. Ale v dobrej kvalite,“ vyhlásil minister dopravy Árpád Ersék.

tankodrom

Panelová cesta I/65 je v katastrofálnom stave a už dlhé roky potrebuje rekonštrukciu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Stavebné práce majú trvať 608 dní. Teda takmer 2 roky. Cesta by mala byť hotová v prvej polovici roka 2019. Nejde totiž o jednoduchú rekonštrukciu cesty, ale v podstate o stavbu úplne novej. Pôvodné betónové panely majú rozdrviť a použiť ako podložie. Oprava cesty má prebiehať pri uzavretí jedného pruhu.

 

Súčasťou stavby je aj rekonštrukcia mostných objektov a križovatiek. Tie dostanú napájacie pruhy podľa najnovších štandardov. Investícia počíta aj s protihlukovou stenou s dĺžkou 3 km. Ešte pred začatím stavby cesty je potrebné spraviť preložky sieti ako káblov, vodovodov a plynovodov.

 

Rekonštrukciou prejde úsek Príbovce - Turčianske Teplice s dĺžkou 15,5 km. Stáť to má 21,3 milióna a väčšiu časť stavby zafinancuje Európska únia. Pôvodne predpokladal investor náklady na úrovni až 36,7 milióna eur.

 

Zdroj: teraz, tankodrom