Prvé SUV od Lamborghini malo prísť na trh v roku 2017.

Nemenovaný zdroj z automobilky pre britský Autocar uviedol, že výrobca eviduje náznaky spomalenia trhov na Blízkom a Strednom východe. Situáciu ovplyvňujú islamskí radikáli. Problémy sa črtajú aj v Rusku, ktoré malo byť taktiež významným odberateľom nového SUV. Predaje nových áut v tejto krajine padajú od vypuknutia konfliktu na Ukrajine.

Zdá sa, že koncern VW, do ktorého Lamborghini patrí, má strach z možnej globálnej recesie. Spoločnosť očakáva spomalenie ekonomík pre Urus kľúčových štátov.

V prípade, že sa Urus predsa len ukáže, bude zdieľať platformu s novou generáciou Audi Q7.

Lamborghini navyše nemá voľné výrobné kapacity, ktoré by mohlo použiť na produkciu nového typu. Platformu by si síce požičalo z koncernových skladov, no továreň v meste Sant' Agata pracuje naplno. Výroba v Bratislave údajne neprichádza do úvahy, pretože by ju mohli zle znášať samotní zákazníci. Jediné riešenie je teda v rozšírení danej továrne v Taliansku. Výrobca totiž počíta s ročnou produkciu 3000 kusov.  

Ako dlho bude projekt nového SUV odpočívať nevedno. Vieme len toľko, že pravdepodobne použije platformu MLB, na ktorú sa postaví aj druhá generácia Audi Q7. Navyše je pravdepodobné, že Urus dostane aj plug-in hybridné ústrojenstvo.

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj: Bude Lamborghini vyrábať Urus v Bratislave?