Urus je minimom

Technický riaditeľ Lamborghini, Maurizio Reggiani, ktorý nedávno hovoril o atmosférických motoroch Lamborghini, pre Drive prehovoril aj o populárnom luxusnom superšportovom SUV. Podľa neho je Urus „na spodku“ parametrov značky Lamborghini. Čo tým myslel? Menší a menej výkonný model ako súčasný Urus nepríde. Chránia tým identitu a exkluzivitu značky. Reggiani tiež hovorí, že to nepreženú a nezájdu nižšie preto, aby nerozriedili DNA Lamborghini ako výrobcu vrcholných automobilov.

Treba však uznať, že exkluzivitu trochu „poškvrnili“ už len tým, že predstavili auto so SUV charakterom. Predaje však naznačujú, že krok bol správny, aj keď im to skalní fanúšikovia vyčítajú. Toto však nie je „problémom“ len Lamborghini. Pamätáte na rozruch okolo prvého Porsche Cayenne?

Budúci bestseller si hýčkajú

Porsche však zišlo nižšie a predáva kompaktnejší Macan. Podobný krok avizuje aj Bentley. Nie však ikonické Lamborghini. Reggiani nepoprel príchod niečoho väčšieho ako je Urus. Na čo sa môžeme tešiť? To neprezradil a sami ešte nevedia, či ku kroku dôjde. Každopádne už teraz vieme, že príde viac Urus modelov pravdepodobne s vyšším výkonom, neostane iba pri jednom. Bude to podobné, ako pri rôznych verziách Huracan a Aventador.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj a foto: motor1, Lamborghini