LM 2 Streamliner má byť najrýchlejšie auto na svete, ale to, čo Lyons Motor Car ukázali na autosalóne v New Yorku skôr zodpovedá vyžitému kitcaru z vrakoviska.

Streamliner mali predstaviť na autosalóne v New Yorku, no počas novinárskych dní stánok zíval prázdnotou. Hovorili, že na aute stále pracujú, pretože zatiaľ nespĺňa predstavy Kevina Lyonsa, zakladateľa značky. Auto mali odhaliť počas dní pre verejnosť a sľub splnili. Lenže...

Lyons LM2 Streamliner

LM2 Streamliner vraj položí Veyron na lopatky

Iba pár rozmazaných fotiek

Po veľkohubých vyjadreniach o prevratnej technike by sme čakali supercar, z ktorého padneme na zadok. Lyons Motor Car síce niečo do svojho stánku dotlačili, áno, dotlačili a nechali zahalené plachtou. Zverejnili pár rozmazaných fotiek a tým to skončilo. Nič, žiadna tlačovka, žiadne predstavenie supercaru verejnosti, či ukážka brutálneho motora. Mike Ballaban z Jalopniku sa na autosalón vrátil, aby sa s Kevinom porozprával a videl Veyronkiller na vlastné oči.

Lyons LM2 Streamliner

Spracovanie skôr zodpovedá snahe netalentovaného uchádzača na strednú umeleckú, než najrýchlejšiemu autu na svete

Mike bol prekvapený, nie však pozitívne. Pod plachtou stálo niečo, skôr pripomína vyžitý kitcar z vrakoviska, ako supercar, ktorá má Veyronu natrhnúť riť. Kevin vysvetľoval, že Streamliner im spadol z nákladiaku pri preprave a tak stále nie je v stave, aby ho mohla vidieť verejnosť. Veď sa pozrite, spracovanie na úrovni netalentovaného uchádzača na strednú umeleckú. Samozrejme nie je vidieť do vnútra, takže „prototyp“ s najväčšou pravdepodobnosťou ešte nemá interiér a možno nemá ani motor. A to Kevin hovorí, že o 9 mesiacov budú pripravený na produkciu. Neviem ako vy, ale ja o tom silne pochybujem.

Zdroj: jalopnik.com