Mercedes-AMG predával svoj prvý samostatne vyvinutý typ SLS od roku 2010 do roku 2014. V súčasnosti má v ponuke GT, no v budúcnosti prídu aj ďalšie.
Mercedes-AMG GT roadster

Mercedes-AMG má už v súčasnosti typ, ktorý nemá ekvivalent v portfóliu Mercedes-Benz. Je to GT a GT roadster. Prídu aj ďalšie

AMG sa samozrejme zameria na drahšiu kategóriu vozidiel, pri ktorých sa rýchlejšie vráti počiatočná investícia. Senior manažér pre vzťahy s verejnosťou austrálskej divízie Mercedesu, David McCarthy, na túto tému povedal: "Možnosť AMG vyvíjať samostatné typy je pomerne obmedzená. GT je samostatný typ AMG a v minulosti to bolo SLS. Aby sa nám vrátili investície do ich vývoja, sú tieto autá prirodzene drahšie, aj keď sú ich predaje dobré." Hoci ešte nie je potvrdené, či 4-dverový Mercedes-AMG GT skutočne príde na trh, McCarthy má o jeho postavení v portfóliu automobilky jasno. Na otázku, či by mohol nahradiť Mercedes-Benz CLS, totiž povedal: "Nie. CLS bolo veľmi úspešné. Ak by prišlo 4-dverové AMG GT, zaradí sa do portfólia AMG. CLS však bude pokračovať novou generáciou." Ak by teda prišlo 4-dverové AMG GT, bol by Mercedes-AMG separátnejší od Mercedes-Benz. Potvrdil to McCarthy: "Áno, myslím že to môžete vidieť. SLS, GT, GT roadster a všetky ich varianty nemajú ekvivalent v ponuke Mercedes-Benz. Tento trend bude iba pokračovať." Nechajme sa teda prekvapiť, s čím AMG v budúcnosti príde.

Zdroj: goauto