Daimler AG zamestnáva vo fabrike v Sindelfingeri veľmi talentovaných nováčikov. Za dobu vyše jedného roka postavili elektromobil s pohonom na palivové články, ktorý svojou unikátnosťou prekonáva všetko, čo sme doteraz videli (skoro všetko). Na projekte sa podieľali študenti a zamestnanci juniori, ktorých bolo dovedna 150. Najdôležitejším posolstvom tohto projektu bolo integrovať alternatívne zdroje pohonu do rúk mladých, nádejných novicov.

F-Cell Roadster kombinuje všetko najlepšie z histórie, súčasnosti a budúcnosti automobilky. Je akýmsi strojom času. Hlavnou ideou bolo oživiť ducha Benzovho prvého auta poháňaného spaľovacím motorom z roku 1886. Túto ilúziu navodzujú rozmerné vypletané kolesá a dobovo vyzerajúce sedadlá, ktoré sú vyrobené z uhlíka a rućne potiahnuté kožou. Karoséria s futuristickým motívom je vyrobená zo sklených vlákien a obsahuje dizajnové prvky použité pri monoposte F1.

Ďalšou špecialitkou je samotné ovládanie Mercedesu F-Cell. Všetky pokyny dáva vodič auta pomocou joysticku, ktorý v plnej miere nahradil volant. Vozidlo, alebo skôr kozmická loď, je poháňané pomocou palivových článkov, ktoré produkujú jednosmerný prúd. Tým sa napája elektromotor s výkonom 1,2 kW. Maximálnu rýchlosť vie dosiahnuť dobových 25 km/h (rok 1886) a rádius dojazdu je až 350 km.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov