Uhladený, ale dynamický dizajn

Nové CLS je na prvý pohľad konzervatívne, ale po chvíľke nájdete aj dynamicky-športové línie. Široký predný nárazník a svetlomety, zasahujúce až do boku karosérie, ho opticky rozširujú a „lepia“ k vozovke. „Nové vozidlo CLS ako archetyp štvordverového kupé je dizajnovou ikonou. V zmysle našej dizajnovej filozofie Hot & Cool sme ho vo svojej DNA extrémne puristicky okresali a súčasne emotívne nabili priam erotickou krásou,“ tvrdí Gorden Wagener, šéf dizajnu spoločnosti Daimler. Eroticky na mňa nepôsobí, každopádne čím dlhšie sa naň pozerám, tým viac sa mi páči. A tak to má byť. Zozadu pripomína S-class kupé a taktiež športové AMG GT.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Na oficiálnych záberoch vyzerá dynamicky a športovo, avšak nezabúda ani na komfort a hýčkanie posádky. Pýši sa vzduchovým riadením pohybov karosérie (Air Body Control), riadením komfortu Energizing a, samozrejme, najnovším infotainmentom Mercedesu. Asistenčné a bezpečnostné systémy sú taktiež na vysokej úrovni, spomínať to v prípade „hviezdy“ je ako nosenie dreva do lesa.

6-valcové hlavné jedlo, 4-valcový dezert

CLS tretej generácie príde v marci 2018. Mercedes tvrdí, že paleta motorov obsiahne nové radové 6-valce. Aké budú ich špecifikácie? Dieselové sú CLS 350 d 4MATIC (210 kW/286 k, 600 Nm) a CLS 400 d 4MATIC (250 kW/340 k, 700 Nm). Na stovku zrýchlia za 5,7, respektíve 5 sekúnd (silnejší variant). Najsilnejší bude samozrejme benzínový motor s EQ-Boost (integrovaným štartérom – generátorom) a 48-voltovou napäťovou sústavou. Pôjde o CLS 450 4MATIC (270 kW+16 kW/367 k+22 k, 500 Nm+250 Nm). Na stovku došprintuje za 4,8 s! Hlavným chodom sú 6-valce, neskôr však pribudnú aj štvorvalce, benzínový aj dízlový.

Luxusný interiér s veľkými displejmi

Interiér ide po vzore ostatných typov značky. A to je len dobre. Špičková architektúra a materiály majú byť samozrejmosťou. Analógové ukazovatele nahradí na želanie displej s 12,3-placovou uhlopriečkou, rovnaký je aj pre infotainment. Zaujímavosťou je náladové osvetlenie. Môžete ho individuálne nastaviť v šiestich desiatkach farieb a zahŕňa aj výduchy klimatizácie. Pri nastavení teploty výduchy krátko zmenia farbu na modrú a červenú. Ukazujú tak, či ste teplotu zvýšili alebo znížili. Praktická zbytočnosť, ktorá však poteší zmysly.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 21 obrázkov

Zdroj a foto: Mercedes-Benz