Keď niekto povie Mercedes W124, všetkých zväčša napadne poklepkávajúci nafťák a taxík. Toto je však niečo úplne iné! 

Tieto Mercedesy už svoju zlatú dobu dávno prežili. Lenže záujem o ne stále trvá a dobré kusy sú vyvažované zlatom. Ale dosť už bolo o 124kach všeobecne. Poďme konkrétne k tejto perle.

V roku 1990 predstavili na autosalóne v Paríži model MB W124 500e. Za 4 roky produkcie vytvorili zhruba 10 500 kusov. A pár ich bolo, a stále je aj na Slovensku. Lenže, tento článok je trochu iný. Zatiaľ čo 500e bola „bežný“ sériový model, toto je taká ťažšia dobová prestavba. 
Úpravcom tento model nedal spať. A jedným z nich bol aj Brabus. Vzali motor m119, ktorý upravili pomaly od základov. Nový motor mal objem 6,5 litra, 450 koní, a 662 Nm. 

V roku 1990 predstavili na autosalóne v Paríži model MB W124 500e (neskôr označovaná ako E500). Za 4 roky produkcie vytvorili zhruba 10 500 kusov. A pár ich bolo a stále je aj na Slovensku. Lenže tento článok je trochu iný. Zatiaľ čo 500e bola „bežný“ sériový model, toto je taká ťažšia dobová prestavba. 

Úpravcom tento model nedal spať. A jedným z nich bol Brabus so sídlom v nemeckom Bottrope. Vzali motor M119, ktorý upravili od základov. Mal objem 6,5 litra, 450 koní a 662 Nm.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

S týmto motorom dokázala limuzína upaľovať rýchlosťou 285 km/h a na stovku zrýchľuje za 5,2 sekundy. A to všetko s archaickým 4-stupňovým automatom! O  to, aby auto dobre sedelo na ceste, sa starali pneumatiky Yokohama Advan Sport, a to konkrétne s rozmermi 245/40 R18 vpredu a 285/35 R18 vzadu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Auto, ktoré vidíte na fotkách bolo na predaj pred 5 rokmi priamo spoločnosťou Brabus. Vyzerá neskutočne dokonalo a nájazd bol minimálny. Dôvod, prečo mi napadlo spísať tento článok je, že v Rusku objavili ďalší kus, ktorý má len 2260 kilometrov. Náhoda? To isté auto? Ťažko povedať, ale nečudoval by som sa tomu. :)

Na záver doplním ešte jedno video. Ide síce o Mercedes od Brabusu, ale značne poznačený tuningom. Niektoré detaily sú pekné. Vyžiadalo to kopec úsilia. Nevadia mi ani zadné tuningové svetlá, ale s tými späťakmi to úplne zabili. Ako celok to však vyzerá dobre, ale aj tak by som radšej chcel originál. :)

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Foto: Brabus