Nielen krásny, ale aj praktickejší

Ľudia z Mercedesu hovoria, že nejde len o technologickú ochutnávku a dizajnové lákadlo. Interiér má byť oproti súčasnej generácii praktickejší, komfortnejší a väčší. Avantgardné stvárnenie nie je proti zlepšeniu výhľadu o 10 %, na zadné sedadlá nastúpite ľahšie a batožina vkĺzne do zväčšeného kufra (+29 l, celkovo 370 l) prirodzenejšie (nakladací priestor o 20 cm širší). Spočítali aj plusové body kabíny - vo všetkých smeroch je viac miesta, na ramená, nohy aj hlavu cestujúcich. Čo pri mimoriadne príťažlivom interiéri poteší, je dostatok odkladacích priestorov. Fľaša minerálky stále po ruke je na nezaplatenie.

„Nová trieda A predstavuje ďalší krok našej dizajnovej filozofie zmyselnej čistoty a má potenciál uviesť novú dizajnovú éru,“ hovorí Gorden Wagener, šéf dizajnu Daimler. „Interiér prezentuje moderný luxus na úrovni, aká ešte v tejto triede nebola dosiahnutá a zavádza používateľské rozhranie do digitálnej doby,“ dodáva.

To najlepšie od väčších bratov

Po vzore triedy E a S sú integrované dva displeje, ktoré nahrádzajú klasické ukazovatele. Riešenie bude pravdepodobne vyhradené pre vyššie výbavy. Som zvedavý, ako bude "Áčko" vyzerať v tých nižších. Snáď nás nesklame. Palubná doska je horizontálne rozdelená na dve samostatné časti, tá horná sa podľa Mercedesu akoby "vznáša a náladové osvetlenie pocit viac umocňuje". Čerešničkou na torte sú klimatizované predné sedadlá s masážnou funkciou a volant z luxusného „eSka“. Celok vyzerá špičkovo, čo poviete? 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

400 koňový dvojliter!

Predstavenie nového A-class naplánovali na budúcoročný ženevský autosalón 2018. Predaje začnú v lete 2018. Nasledovať budú karosárske varianty odvodené z platformy „Áčka“, teda GLA, CLA a dokonca aj A-sedan (v Číne sa potešia). Motorová paleta zahrnie dízle, benzíny a 48V plug-in hybrid. Čo zaujme najviac, je verzia A 45 AMG. Dostane viac ako 400 koní... Z 2,0 l štvorvalca!!! Podladená A 40 AMG s 300 koňmi vyhovie väčším masám.

Zdroj a foto: Daimler, carscoops