2016 Mercedes GT AMG

O pol storočia neskôr bude situácia mierne podobná. Superšport SLS AMG dostane menšieho brata. Jeho meno má byť GT AMG a predstaviť ho majú koncom roka 2015. Bude tu však jeden zásadný rozdiel. GT AMG bude nepochybne ešte žiadanejší a krajší než dosluhujúca legenda SLS AMG Gullwing. Bude i zásadne lacnejší a teda dostupnejší. Už podľa prvých obrázkov sa dá hovoriť o azda najkrajšom aute z Nemecka posledných rokov.
 

Mnohé nemecké športiaky sú najširšie v oblasti podbehov. No je čas na zmenu a celkom nový dizajn. Dizajn tohto kúska dáva do popredia kolesá. Nový GT AMG evokuje Jaguar E type kombinovaný s inou klasikou Porsche 928. No je nádherný a jedinečný. Je to doposiaľ najlepšia práca dizajnéra Gordena Wagenera. Asi najzaujímavejšou myšlienkou z pozadia vzniku tohto auta je fakt, že prichádzajúci najväčší tvrďas dostane najoblejšie krivky.

2016 Mercedes GT AMG

Mercedes GT AMG zdieľa hliníkový priestorový rám zo súčasnýum SLS AMG. Samozrejme, je kratší, asi o 15 centimetrov. Aj rázvor náprav je kratší, no o poznanie menej, čo dáva novinke koleso do každého rohu. Napriek tomu mu ostáva dlhá kapota, aj keď je isté, že pod ňou už nebude dlhý atmosférický motor 6,2 V8. Miesto tam získa nový 4 liter biturbo V8, ktorý sa objaví aj v ďalšej generácii C63 AMG. Tento motor bude mať parametre porovnateľné s aktuálnym superhrdinom SLS AMG. Poháňané budú zadné kolesá cez 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku konštrukcie transaxle.
 

GT AMG síce bude mať konvenčné otváranie dverí, no vodič nastúpi do skutočného kokpitu, ktorý môže byť z karbónovými, alcantarovými, alebo koženými povrchmi. Prvý koncept by sme mali vidieť snáď v septembri na autosalóne v Paríži.

zdroj: Car and Driver

2016 Mercedes GT AMG

Prvé prototypy už jazdia svetom a podstupujú skúšky odolnosti a spoľahlivosti.