Mercedes CLA jednoznačne zaznamenáva úspech. Ľudia sú jednoducho naučení šoférovať prednokolky.

Automobilky dobre vedia, že dnes je pohon zadných kolies doménou len pomerne úzkej skupiny ľudí. Označenie prednokolka už dávno nie je urážkou ani pre také značky ako Mercedes alebo BMW.

 

Práve Mercedes plánuje v najbližších rokoch do svojej ponuky zaradiť nové a obnovené typy s pohonom prednej nápravy. Dnes takto výrobca ponúka triedu A, triedu B, typy CLA a GLA. Automobilka chce na budúci rok predstaviť nový typ s pohonom vpredu, ktorý bude postavený na platforme MFA. Keďže sa nebude predávať v USA, možno pôjde o kombi, prípadne MPV.

 

Dávate prednosť pohonu predných alebo zadných kolies? O niekoľko rokov bude možno problém kúpiť auto s pohonom zadnej nápravy.

Stále menej ľudí chce riskovať pretáčavý šmyk, ktorý hrozí pri pohone zadnej nápravy.

Na budúci rok to však bude len predjedlo. Od roku 2018 Mercedes predstaví nové generácie tried A a B. Predný pohon ostane zachovaný. Výrobca však môže typy rozšíriť o niekoľko nových modelov. Možno sa dočkáme kabrioletu alebo kupé. Zatiaľ však bližšie informácie nepoznáme. Každopádne však môžem skonštatovať, že odklon od zadnokoliek bude pokračovať.

 

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Čože to Kia pripravuje? Facelift obľúbeného Sportage!