Na poste F1 safety caru sa oproti predošlej sezóne nič nemení. Mercedes SL63 AMG nahradí omladený model. S výkonom 525 koní vie safety car vystreliť za sprievodu mohutnej zvukovej kulisy V8ičky za 4,4 sekundy. AMG nahodilo na tohtoročný safety car nový športový výfuk s väčším priemerom a špeciálne navrhnutými silencermi.  

Ďalšími špeciálnymi úpravami safety caru sú upravená 7stupňová automatická prevodovka, väčšie chladiče motorového oleja, iný prevodovkový olej, chladivá a kvapalina do posilňovača riadenia, na mieru naladený coil-over podvozok a veľké brzdy. Vďaka použitiu širokého spektra karbónových dielov schudol safety car SL63 AMG oproti bežnej cestnej verzii o slušných 220 kg!!

Opticky je zušlachtený F1 safety car povinnými majákmi, logami F1, ledkami podsvietenou tabuľkou, kde zvykne byť EČV a mnoho iného. Interiér osadili dvoma škrupinami, do ktorých fixujú posádku 4 bodové pásy, mnoho dielov dostalo karbónový finiš a ostatné obliekli do alkantary.

Spoločnosť bude robiť na okruhu safety caru medical car tej istej značky. C63 AMG kombi poháňa tiež 6,3 litrová V8ma s výkonom 457 koní a 600 Nm krútiaku. Čo do rozsahu úpravu nie je na tom medical car o nič horšie ako safety car. Dokonca aj interiér je vybavený veľmi podobne ako SL63 AMG SC. Veď predsa zachraňuje životy a v týchto prípadoch je každá sekunda dlhá ako minúta...

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov