Podľa najnovších informácií má nová trieda G rapídne „schudnúť“ a hlavne prísť o tuhú prednú nápravu. Zvyšok by však mal zostať po starom, teda rám a tuhá zadná náprava tu budú naďalej. K tomu aj hranatá karoséria, ktorá by sa od súčasnej generácie W463 nemala príliš dizajnovo líšiť. Opak je však v interiéri.

Interiér nového Gečka je vzdušnejší a pripomína skôr "bežnejšie" triedy E alebo S.

Mercedes-Benz nedávno uverejnil obrázky prístrojovej dosky novej triedy G. Tá akoby z oka vypadla aktuálne predávaným osobným vozidlám Mercedes. Najviac zaujme dvojicou (príplatkových) displejov s uhlopriečkou 12,3 palca, ktoré sa vizuálne spájajú do jedného širokouhlého monitoru. K dispozícii sú 3 štýly zobrazenia, klasický, športový a progresívny.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pod centrálnym displejom nájdeme dvojicu vetracích kruhových otvorov a medzi nimi tlačidlá na uzávierky diferenciálov. Ešte nižšie sú už tradičné známe tlačidlá klimatizácie Thermotronic. Pred spolujazdcom nemôže chýbať off-roadový prvok, madlo na držanie v prípade jazdy terénom. Cestujúci v interiéri budú profitovať zo „vzdušnejšieho“ interiéru, ktorý napríklad vzadu pridá 150 mm na priestor pre nohy.

2 širokouhlé displeje, to je spoločný znak všetkých nových Mercedesov

Už v sérii bude vodičove sedadlo elektricky ovládateľné s pamäťovou funkciou, obe predné sedadlá budú vyhrievané alebo pre pohodlnejšie cestovanie pribudnú komfortné opierky hláv. Ďalej budú mať cestujúci za príplatok k dispozícii ventiláciu sedadiel, masážnu funkciu alebo komplet bledý interiér od podlahy až po strop. Už o pár dní tak okrem interiéru uvidíme aj presné tvary exteriéru a ďalšie špecifikácie techniky.

Zdroj foto: Mercedes-Benz

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov