Mestská polícia Bratislava si do konca októbra na skúšku bezplatne zapožičala 2 kusy BMW i3. Celkom ma zaujíma, čo bude v novembri...

Primátor Ivo Nesrovnal spolu s náčelníkom Mestskej polície Ivanom Lechnerom prevzali dva elektromobily BMW i3, ktoré spoločnosť BMW Group Slovakia bezplatne zapožičia mestu do konca októbra 2017. Vozidlá si včera 15.8.2017 prevzali príslušníci mestskej polície od generálneho riaditeľa BMW Group Slovakia Michaela Kordysa. Využitím týchto vysoko inovatívnych vozidiel s nulovými emisiami v prevádzke sa Bratislava aktívne zapája a vytvára podmienky pre ďalšie alternatívne formy ekologickej dopravy v meste.

"Som rád, že spoločnosti vidia aktivity hlavného mesta a prichádzajú s ďalšími ponukami na spoluprácu. Tento záujem veľmi oceňujem a teším sa, že sa k nim pridala aj spoločnosť BMW Group Slovakia, ktorá mestskej polícii zapožičia elektromobily v prospech mesta,“ informoval Ivo Nesrovnal. Elektrické vozidlá BMW i3 zapožičia spoločnosť BMW Group Slovakia bratislavským policajtom do 31. októbra tohto roka. Mestská polícia bude elektromobily využívať v rámci hliadkovania v meste, pričom jedno vozidlo bude hliadkovať v centre mesta a druhé v jednotlivých mestských častiach.

MYSLÍTE SI, ŽE ZAPOŽIČANIE 2X BMW I3 PRE MSP BA JE ÚPLNE ZADARMO?
  • Áno ( 18% )

     

  • Nie ( 82% )

     

Odpovedalo 65 ľudí  

Rovnaký elektromobil používajú policajti a hasiči aj inde vo svete. Napríklad policajný zbor metropol ako Los Angeles, Londýn, či Mníchov. Taktiež tieto bavorské elektrické vozidlá a skútre používa Pápežská rada štátu Vatikán na administratívne účely a na prepravu hostí.

Tento nápad sa mi celkom pozdáva, ak je ozaj zadarmo. Ale takto to vo svete veľmi nechodí... Po ukončení zapožičania si myslím, že mesto tieto 2 autá odkúpi, a ak nie, minimálne prenájme. Mestskej polícii na ich bežné hliadkovanie súčasný dojazd elektromobilov BMW i3 bohate postačí. 

Zdroj : BMW Group, Foto: HNOnline