"Obyčajné" Mini v USA dosahuje najlepšie predaje spolu s SUV Countryman.

Automobilový výrobcovia dnes dokážu vyrábať skladačky. Z jedného základu vznikajú niekedy až desiatky typov. Dobrým príkladom Mini, ktoré takmer donekonečna obmieňa v podstate jedno a to isté. Mnoho ľudí sa v ponuke tejto značky už nevyzná. Aktuálne ponúka 7 typov: štandardný hatchback, Convertible, Clubman, Countryman, Coupe, Roadster a Paceman. V najbližších rokoch to plánuje zmeniť.

Ponuka je jednoducho príliš široká. Viceprezident amerického zastúpenia Jim McDwell uviedol, že až 75% predaja v USA tvorí klasický hatchback a SUV Countryman. Zvyšných 5 typov tvorí len 25% predaja. V nasledujúcich 5 rokoch čaká ponuku zmena.


Mini má širokú ponuku svojich typov, ktorá je na trhu navyše zle rozmiestnená. Jednotlivé typy si navzajom konkurujú. Výrobca sa musí zamyslieť nad tým, aké segmenty chce pokryť.
Mini v podstate na jednom dizajne postavilo 7 typov.

Mini v podstate na jednom dizajne postavilo 7 typov.

Mini plánuje so zmenami začať v nasledujúcom roku, kedy uvedie novú generáciu hatchbacku. Ďalšie typy budú vznikať neskôr na jej základe. Automobilka však nenahradí všetky. Budúcnosť má zatiaľ istú len hatchback a SUV. To však neznamená, že automobilka svoju ponuku jednoducho oseká na tri typy. Počet svojich produktov chce zachovať. Zmena čaká pokrytie jednotlivých segmentov.

V médiách sa v poslednej dobe špekulovalo o novom malom type Rocketman, ktorý by mal automobilku vrátiť na trh s malými autami. V najbližšej dobe však sériová výroba nehrozí. V budúcnosti nie je vylúčené nič. Automobilka nás možno prekvapí MPV, sedanom alebo dokonca niečím iným.Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov