Typ X6 teda z pohľadu predajnosti možno rozhodne považovať za úspešný krok. Páni v kravatách čo sedia v Mníchove na najvyšších poschodiach si teda povedali, prečo by podobný krok nespravili aj pri Mini Countryman? Pre automobilku sa jedná o pomerne lacné riešenie pretože obe vozidla by bolo možné vyrábať na tej istej linke a drvivá väčšina dielov by bola spoločná čím by ich cena logicky klesala. Pravdepodobne tento úmysel teda stojí za projektom, ktorý máme možnosť vidieť na fotkách.

Mini-Paceman

Mini Paceman

Mini Paceman koncepčne vychádza z Countrymana. Výnimkou je jedine trojdverová karoséria typu kupé. Paceman má ponúkať športový dizajn skĺbený s praktickosťou a komfortom vlastným vozidlám s kategorie SUV. Stručne a jasne, bude sa jednať o ďalšieho zástupcu triedy Sports Activiy Coupe. Oficiálnu premiéru si tento automobil odbije na Detroitskom autosalóne, kde by mal byť predstavený v rovnakej konfigurácii, ako máme možnosť vidieť na týchto fotkách. Pod kapotou má byť umiestnený prepĺňaný štvorvalec s objemom 1.6 litra, známy s naj verzie Mini Cooper John Cooper Works. Motor ponúka výkon 155 kW (211 k) a krútiaci moment 260 Nm. V režime overboost dokáže krátkodobo ponúknuť až 280Nm.

Mini-Paceman-Concept

Mini Paceman Concept

Samozrejme, nejaké rozdiely medzi konceptom a sériovou verziou budú, no ako sme v prípade BMW zvyknutí, pravdepodobne pôjde len o detaily. Úprimne, som zvedavý, ako sa na trhu Paceman uplatní hlavne preto, že opäť sa bude jednať o akýsi experiment vytvoriť triedu, ktorá neexistuje. Či? Porsche totiž pripravuje veľmi podobne tvarovanú káru, ktorá sa má volať Cajun...