Fabia hatchback bude môcť prvýkrát obúvať 18-palcové disky kolies. V opcii môžete mať aj predné LED svetlá. Vnútri zmenili vzhľad prístrojového štítu, pribudli nové dvojfarebné vzory sedadiel a dekoračné lišty. Opäť evolúcia v pravom zmysle slova.

Na výber len litrové motory

Srdcia pod kapotou budú mať všetky objem 1,0 l a tri valce. Vznetový motor vo Fabii nekúpite. Základom je litrové MPI s výkonom 44 kW (60 koní). Silnejšia verzia má 55 kW (75 koní). Prepĺňaný 1,0 TSI ponúkne viac výkonu a opäť v dvoch výkonových variantoch 70 kW (90 koní) a 81 kW (110 koní). Najvýkonnejší motor môžete mať so 7-st. automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG. TSI motory dostanú po novom filtre pevných častíc.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Rozšírená ponuka asistenčných systémov

Fabia dostala systémy, ktorými sa niektorí konkurenti už môžu pýšiť. Ide napr. o monitorovanie mŕtveho uhla Blind Spot Detection, Rear Traffic Alert dáva pozor pri cúvaní a varuje pred možnou kolíziou. Light Assist automaticky prepína diaľkové a stretávacie svetlá a spríjemňuje tým nočnú jazdu. Infotainment Swing so 6,5-palcovým displejom dovoľuje využívať online služby Škoda Connect. Navigačný systém má funkciu monitorovania premávky v reálnom čase. SmartLink+ integruje výhody služieb Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLink a SmartGate.

O level vyššie Simply Clever riešenia

So škrabkou na ľad pod viečkom nádrže teraz zmeriate aj hĺbku dezénu pneumatík. Cestujúci na zadných sedadlách môžu na želanie pripojiť zariadenia cez USB porty. Do kufra si môžete objednať obojstranný koberec a v bočnej priehradke je prenosné LED svietidlo, ktoré pomôže pri neočakávaných situáciách na cestách. 

Uvedenie na trh naplánovali v druhej polovici roka 2018.

Zdroj a foto: Škoda