Automobilka už nový Superb testuje a pracuje na prvých predsériových kusoch. To, ako bude auto vyzerať, je však stále zahalené tajomstvom. O jeho odkrytie sa pokusil šikovný grafik webovej stránky Kolesa, pričom vychádzal z dostupných fotografií maskovaných skúšobných prototypov.

Výroba v Bratislave

Novinka by sa mala vyrábať v bratislavskom VW spolu so sesterským Passatom. A mala by to byť posledná generácia poháňaná spaľovacími motormi. Elektrifikácii sa však nevyhne, počítajte s plug-in hybridmi, možno nejakým mild-hybridom a je dosť možné, že Škoda po čase predstaví aj čisto batériovú verziu.

Z výslednej práce grafika to vyzerá, že nový Superb bude veľmi podobný súčasnej tretej generácii a skutočne sa to z dostupných obrázkov na internete nedá vylúčiť. Rozdiel je akurát v tom, že napríklad maskované kombíky sa zdajú byť výrazne väčšie, respektíve dlhšie ako aktuálny model, ktorý tiež nie je najmenší (má dĺžku 4,86 metra).

Samozrejme zároveň berieme do úvahy skutočnosť, že Škoda svoje vozidlá zámerne maskuje tak, aby sme si mysleli vyššie uvedené a realita bude iná, na to si ale budeme musieť ešte pár mesiacov počkať.

zdroj: Kolesa