Bondovský Esprit nedokáže jazdiť po ceste. Ani potápanie nie je také samozrejmé, ako sme to videli vo filme. Rekvizita sa dokáže potopiť, musí ju však riadiť doslova potápač s príslušným vybavením.

Elon Musk sa však rozhodol, že z Lotusu Esprit urobí skutočne funkčný obojživelník. Na splnenie svojho plánu chce použiť pohonné ústrojenstvo, ktoré si požičia od svojej automobilky Tesla. Na rekvizite samozrejme plánuje vykonať aj ďalšie zmeny a modernizácie. Na konci prestavby by malo ísť o plne funkčné auto a ponorku v jednom.

Elon Musk v dražbe za biely Lotus Esprit zaplatil približne 654 tisíc eur. Teraz ho chce prerobiť na skutočne funkčné auto a ponorku. V prestavbe svoju úlohu zohraje aj Tesla.

Všetko čo konkrétny Lotusu Esprit vo filme dokázal je v podstate trik.

„Bolo úžasné, keď som ako malý chlapec v Juhoafrickej republike sledoval Jamesa Bonda vo filme Agent, ktorý ma miloval, ako schádza s Lotusom Esprit z móla a pomocou jedného tlačidla ho premení na ponorku. Keď som sa dozvedel, že auto nie je schopné transformácie, bol som sklamaný,“ povedal Elon Musk pre USA TODAY.

Dúfam, že Musk vedel o tom, že ide o rekvizitu už predtým, ako auto v dražbe získal. Rovnako verím, že nejde len o marketingové cvičenie, ktoré má prilákať pozornosť na automobilku Tesla.

Zdroj: usatoday.com

Prečítajte si aj:  Pozrite sa, na čom všetkom jazdí Bond. James Bond.