Jazdenka Mercedes SLR McLaren je vcelku dostupná záležitosť

Jazdený Mercedes SLR McLaren sa dá kúpiť od 200 000 €. To je zásadný prepad ceny voči novému autu. Okrem väčšieho počtu než je v tejto lige exotov zvyčajné je daný aj tým, že si ich majitelia reálne užívali. Tri najlacnejšie ponuky na mobile.de majú totiž natočené (od najlacnejšej) 113-tisíc, 56-tisíc a 42-tisíc kilometrov.

Cena servisu Mercedesu SLR je ozrutná

Pri takom nájazde si už každé auto pýta seriózny servis nielen na úrovni kontroly, ale aj výmeny viacerých komponentov. Napríklad bŕzd. Nedávno sa jednému autu v USA takýto servis pritrafil a všetci boli z ich ceny doslova vyvalení. Práve servisné náklady sú v mnohých prípadoch dôvodom, prečo sú autá tak zlá investícia. Jeden brzdový kotúč totiž stojí 10 000 €. Evidentne tu medzi prednými a zadnými kotúčmi nie je žiaden rozdiel. K tomu brzdové platničky a práca a cena dosahuje 45 000 dolárov. Pri súčasnom výmennom kurze je to v prepočte stále 40 500 €.

A to je suma, ktorá z lákavej ponuky jazdenej exotiky za 200 000 €, ktorú si určite nekúpi nielen bežný, ale ani slušne situovaný človek, nerobí práve atraktívnu ponuku. Zástupcovia McLarenu tvrdia, že pôvodne nerátali s tým, že by na týchto autách bol niekto ochotný urobiť desiatky, nie to ešte stovky tisíc kilometrov. Podľa ich predpokladu mali pôvodné brzdy na Mercedese SLR McLaren vydržať naveky. Nuž, žiaľ, niekde v tomto celom sa stala jedna veľmi drahá chyba. Drahá pre majiteľa tohto, a možno aj iného podobného auta...

zdroj: www.autotrader.com

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov