Novinka má vstúpiť do predaja už budúci rok. Testovanie prebieha v plnom prúde. SUV so 7 miestami na sedenie bude možno niesť aj váš názov, ktorý vyberiete. Výber však nie je absolútne neobmedzený. Seat určil hlavné kritérium - nový názov musíte prevziať zo španielskej geografie.

V prvom kole, ktoré potrvá do 22. júna, môžete vybrať svoj názov zo španielskej geografie.

A prečo táto podmienka? Seat je známy tým, že vyberá názvy práve zo španielskej geografie. Prvýkrát to využili v type Ronda v roku 1982. Odvtedy už na ďalších 12 typoch.

Po 4 kolách vzíde nové meno pre tretie španielske SUV.

Do dnešného dňa tak vďaka Seatu spoznávame španielsku geografiu cez modely Ronda, Ibiza, Malaga, Marbella, Toledo, Inca, Alhambra, Cordoba, Arosa, Leon, Altea, Ateca a Arona. Prakticky všetky v súčasnosti ponúkané modely majú názov zo Španielska. Ako bude hlasovanie prebiehať?

V prvom kole, ktoré potrvá do 22. júna, môžete hlasovať za svoj názov pochádzajúci zo španielskej geografie. Seat tiež uviedol, že názov by sa mal ľahko vyslovovať v rôznych jazykoch a mal by vyjadrovať hodnoty a charakteristické vlastnosti značky. Do úvahy budú brať absolútne každý prijatý názov bez ohľadu na množstvo poslaných hlasov.

V druhom kole budú odborníci zo Seatu a niektorí zákazníci vyberať do užšieho výberu najmenej 3 mená. Tie oznámia 12. septembra na autosalóne vo Frankfurte. V treťom kole od 12. do 25. septembra budete opäť môcť hlasovať za jedného z troch finalistov vo verejnom hlasovaní. Víťazom bude pochopiteľne ten, ktorý dostane najviac hlasov. Odhalenie nového mena prebehne 15. októbra. Nech sa páči, môžete začať vyberať mená: