Nie je prekvapením, že podľa štatistík AAA AUTO patria tento rok medzi najpredávanejšie rodinné vozidlá značky Škoda, Volkswagen a Ford. Vedú Octavie, Fabie vo verzii kombi a Passaty.

Nie je prekvapením, že podľa štatistík AAA AUTO patria tento rok medzi najpredávanejšie rodinné vozidlá značky Škoda, Volkswagen a Ford. Vedú Octavie, Fabie vo verzii kombi a Passaty. „Rodičia dbajú vo zvýšenej miere najmä na bezpečnosť, preto tiež najčastejšie volia odolnejšie vozidlá typu kombi, MPV či SUV. Čím ďalej tým viac hľadajú vo vozidlách tzv. ISOFIX, ktorý bol vyvinutý výrobcami automobilov pre zvýšenie bezpečnosti, a ide ruku v ruke so zvýšeným dopytom po kvalitných autosedačkách,“ doplnila Karolína Topolová. Zaujímavosťou je, že až 73 % rodinných áut má naftový motor. Najobľúbenejšími farbami sú šedá, čierna a modrá.

Najpredávanejšie rodinné jazdené autá za päť mesiacov roka 2017:

 

Slovensko

Česká republika

Maďarsko

Polsko

1.

Škoda Octavia

Škoda Octavia

Ford Focus

Ford Focus

2.

Škoda Fabia

Škoda Fabia

Opel Astra

Nissan Qashqai

3.

VW Passat

VW Passat

Ford Mondeo

VW Passat

4.

Ford Focus

Ford Mondeo

VW Passat

Kia Sportage

5.

Kia Sportage

Ford Focus

Opel Meriva

Škoda Fabia

6.

VW Touran

Škoda Yeti

Dacia Duster

Opel Astra

7.

Škoda Superb

Hyundai  i30

Nissan Qashqai

Škoda Octavia

8.

VW Golf

VW Touran

Škoda Octavia

Grand Vitara

9.

Nissan Qashqai

Škoda Superb

Renault Megane

Audi A4

10.

Opel Astra

Hyundai ix35

Ford Focus

Ford Mondeo

„Pre každého sa s narodením dieťaťa zmení život od základov, a potom i tí najodolnejší začnú viac než na imidž dbať na bezpečnosť a praktickú stránku, najmä ak ide o automobily. Preto i u nás predaje rodinných vozidiel stabilne rastú,“ uviedla generálna riaditeľka AAA AUTO Karolína Topolová. „S blížiacim sa Detským dňom sme sa rozhodli spríjemniť poobedie aj našim zákazníkom a pripravili sme pre nich a ich deti na túto nedeľu zábavné poobedie plné hier a známych osobností,“ dodala Topolová. Detský deň sa uskutoční tradične na bratislavskej pobočke AAA AUTO na adrese Panónska cesta 39, a to od 13:00 do 17:00.


„Naša spoločnosť sa snaží v regiónoch, kde pôsobí, okrem svojej hlavnej činnosti, ktorou je predaj ojazdených áut, rozvíjať kultúrne prostredie a spoločenský život. Tento rok sme na základe našej spolupráce so Slovenským futbalovým zväzom a niektorými klubmi Fortuna ligy naň pozvali i futbalistov,“ vysvetľuje Topolová. Malí i veľký návštevníci sa môžu tešiť na Františka Kubíka a Uroša Damnjanoviča z ŠK Slovan, Ľubomíra Šatka a Jakuba Kosorína z FC DAC 1904 Dunajská Streda, od ktorých sa budú môcť podučiť futbalovému umeniu. Prvých dvadsať prichádzajúcich detí dostane loptu, z ktorých časť je špeciálne vyrobená s menom Mareka Hamšíka.