NISSAN 370Z Black Edition

Nissan Datsun 240Z uviedli na trh USA na prelome 60. a 70. rokov. Vznikla ikona Zetko, ktorej sa v typoch 240Z, 260Z, 350Z a 370Z spolu predalo vyše milióna kusov. Model 370Z Black Edition je štýlovou oslavou štyridsiateho výročia línie „Z“. Vyrába sa výhradne v prevedení kupé a v Európe bude v limitovanej sérii len 370 kusov. V ponuke sú dva metalické odtiene: čierna a kovovo sivá. Obidva tieto odtiene využívajú technológiu Nissan Scratch Shield (samoopravný lak). Ku športovému vzhľadu prispievajú 19-palcové ráfiky RAYS z kovaného hliníku a tiež nápadné červené brzdové strmene.

NISSAN 370Z Black Edition

Interiér zaujme štýlovým prevedením – prvkami čalúnenia z červenej kože a semišu, či ďalšími atraktívnymi detailmi. Štandardná výbava zahŕňa špičkový audiosystém BOSE a predovšetkým Nissan Connect Premium, najmodernejší audio a navigačný systém s dotykovou obrazovkou.

Pokiaľ sa jedná o mechanické parametre, Black Edition sa nelíši od štandardného modelu 370Z – je poháňaný 3,7-litrovým 24-ventilovým motorom V6, ktorý je schopný vyvinúť výkon 328 k, maximálnu rýchlosť 250 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,3 s. Štandardom je šesťstupňová manuálna prevodovka s unikátnou technológiou Synchro Rev Control (elektronický systém regulácie otáčok). Voliteľne je dostupná aj sedemstupňová automatická prevodovka s radením páčkami. Slovenskí zákazníci môžu toto výnimočné športové vozidlo už teraz objednať u všetkých autorizovaných dealerov, pričom cena štandardnej verzie je 45 690 EUR.