Len päť rokov po predstavení prvej generácie modelu Niro nám Kia predstavuje nástupcu, ktorý vás na rozdiel od výbehového auta pravdepodobne nenechá ľahostajnými. Auto samozrejme odráža najnovší štylistický smer značky a pokiaľ ide o odvahu dizajnérov, novinka je v mnohom podobná najnovšej Kii Sportage či Bayonu sesterskej značky Hyundai.

Základný tvar je pochopiteľne trochu iný, ale nový crossover vychádza z elektrického konceptu HabaNiro, ktorý Kia predstavila v roku 2019 v rámci výstavy New York International Auto Show. Veľmi podobný je hlavne svetelný podpis, opakuje sa tiež tmavé detaily v spodnej časti karosérie a prakticky bez zmien boli prevzaté i zadné farebné stĺpiky.

Nová Kia Niro bola predstavená na autosalóne v Soule, automobilka však zatiaľ nezverejnila žiadne konkrétne technické detaily. Vieme preto len to, že nový prírastok bude opäť poháňaný jedným z troch dostupných pohonov.

Benzín-elektrika alebo len baterky

Základom sa stane hybrid, dodatočne montovanými akumulátormi sa bude zákazníkov snažiť prilákať plug-in hybridný variant a nebude chýbať ani čisto elektrické prevedenie. Zaujímavé však je, že model Niro zrejme ostane vyčlenený z radu elektromobilov postavených na modulárnej platforme E-GMP.

Aj preto sa v tejto chvíli len veľmi ťažko odhaduje, aká technika je ukrytá pod karosériou, predpokladáme ale, že by mohlo ísť o výkonnejšiu a úspornejšiu verziu doterajšej benzínovej jedna-šestky a akumulátory s väčšou kapacitou.

Kia z toho mála informácií, ktoré nám doteraz poskytla, vieme aspoň to, že auto v interiéri využíva množstvo k prírode šetrných materiálov. Napríklad čalúnenie stropu má byť vyrobené z recyklovaných tapiet, sedadlá obsahujú vlákna eukalyptových listov a výplne dverí sú pre zmenu potiahnuté farbou na vodnej báze bez prídavkov BTX (teda bez zmesi benzénu, toluénu a xylénových izomérov, skrátka sú ekologickejšie).

Termín uvedenia na trh? Aj v tomto smere bola Kia trochu skúpa na dáta, takže si na časový rámec a ceny nového modelu Niro budeme musieť chvíľu počkať.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov

zdroj: Kia