Existuje možnosť, že Audi bude rad TT rozširovať o nové karosárske verzie.

Po predstavení Allroad Shooting Brake mali prísť na rad výrezy fotiek skutočného TT, ktoré neskôr mali nahradiť prvé kompletné fotky. Nestalo sa tak. Výrobca nám až teraz ponúkol prvé náčrty.

Čo z nich teda môžeme vyčítať? Nové TT bude prienikom medzi štúdiou Allroad Shooting Brake a typom R8. V podstate je to veľmi dobré, pretože TT sa možno konečne zbaví svojho imidžu ženského auta. Vozidlo bude mať ostrejšie línie, agresívnejšiu masku chladiča a vylepšené otvory pre vzduch. Tétečku ostanú masívne blatníky a výrazne sa zvažujúca strecha.

Dizajnové priblíženie k R8 a teda ostrejšie línie novému TT len prospejú.

Audi predstavilo interiér už na veľtrhu CES.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Audi postaví svoj výtvor na platformu MQB. Napriek tomu však dostane unikátnu podlahu vyrobenú z vysokopevnostnej ocele a hliníka. Rozmerovo by karoséria mala ostať nezmenená. Podvozok ostáva rovnaký. Vpredu nájdeme zavesenie typu McPherson a vzadu viacprvkovú nápravu. Pozitívnou správou je nový elektromechanický posilňovač riadenia. Hmotnosť vozidla by sa mala pohybovať pod úrovňou svojho predchodcu.

O technike pod kapotou toho veľa nevieme. Takmer isté je len to, že do tohto priestoru zamieria preplňované koncernové agregáty TSI a TDI. Prevodovku bude stvárňovať 6 stupňový manuál alebo automat s rovnakým počtom stupňov S tronic. Samozrejmosťou bude pohon quattro.

Už v Ženeve by na svetlo sveta mohla prísť verzia TTS, ktorá bude používať rovnaký motor ako VW Golf R alebo Audi S3 (2,0 TSI). Počas parížskeho autosalónu by sme mali spoznať dvojmiestny roadster.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj:  Ford Fiesta EcoBoost získal titul Ženské auto roka