Kia pro_cee’d GT a Kia cee’d GT

Kia pro_cee’d GT a Kia cee’d GT

Samozrejmosťou bude šesťstupňová manuálna prevodovka. Zrýchlenie  z 0 na100 km/h je otázkou 7,9 sekundy, topspeed ostáva vo hviezdach. Vyššej úrovni výkonu samozrejme zodpovedajú ďalšie výrazné zmeny v nastavení podvozka a zavesenia kolies. Tie mimochodom budú 18x7,5" s pneu 225/40 R18.


Exteriér dostane agresívnejší výraz: upravená maska chladiča, nové mriežky pre prívod vzduchu, "vytunené" predné a zadné svetlomety, mohutnejšie nárazníky, unikátne 18" disky z ľahkých zliatin, červené brzdové strmene a špeciálne povrchové laky karosérie.

V interiéri dotvárajú hot hatch atmosféru športové sedačky Recaro, hliníkové pedále a špeciálne na zákazku dodávané povrchové materiály (na zákazku prosím chápte ako "zaškrtnite A alebo B prípadne C").


Začiatok výroby oboch verzií GT vo výrobnom závode Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom je naplánovaný na polovicu mája 2013. Na slovenskom trhu by mali byt v predajniach v polovici roka. Ceny a špecifikácie budú zverejnené pred uvedením oboch noviniek na trh. Tešíte sa?