Nemci momentálne pracujú na nápravných opatreniach a od januára 2016 chcú začať s opravami vozidiel. 

Koncern Volkswagen AG v súčasnosti prešetruje emisie naftových motorov po celom svete. Podľa nich je teraz jasné, že aj vozidlá, ktoré majú nové motory VW EA 288 podľa emisnej normy EU5 v rámci Európskej únie nie sú vybavené nijakým softvérom, ktorý by predstavoval neprípustné vypínacie zariadenie v zmysle zákonodarstva. V minulosti už Wolfsburg potvrdil, že problém so softvérom sa netýka motorov, ktoré plnia emisnú normu EU6. 


Na stránke www.volkswagen.de/info môže každý majiteľ automobilu Volkswagen zadať číslo karosérie svojho automobilu a tým si okamžite overiť, či je jeho vozidlo dotknuté. Rovnaká stránka je k dispozícii aj pre slovenských zákazníkov na adrese: http://info.volkswagen.com/sk/sk/home. Pre značky Audi, SEAT a Škoda existujú podobné internetové stránky.

Od januára 2016 začínajú s opravami

Nemci momentálne pracujú na nápravných opatreniach a od januára 2016 chcú začať s opravami vozidiel. Technické opatrenia momentálne vyvíjajú pre každý dotknutý modelový rad a príslušný modelový rok. Postup opravy budú prezentovať najskôr zodpovedným orgánom. Potom bude Volkswagen o nich informovať majiteľov dotknutých vozidiel. V USA bude však postup možno iný. Kalifornia požaduje návrh opatrení, ktoré znížia emisie na povolené hodnoty už 20. novembra 2015!

Zdroj: tlačová správa