Do sériovej produkcie prišiel tretí karosársky model o rok neskôr. To už v plnej produkcii bežali tradične kupé, aj dosť špecificky pre Porsche verzia Targa. Novinka v podobe generácie 992 prichádza ako kabriolet len chvíľku po kupé, mierna dizajnová evolúcia od predchodcu naozaj nie je na škodu.

Čo sa týka exteriéru, spredu sa od kupé nelíši, rovnako aj vzadu nájdete typický znak nových modelov Porsche, vodorovne predĺžené koncové svetlá. Plátenná strecha má integrované sklenené okno, rovnako aj vylepšený hydraulický systém otvárania a zatvárania. Strechu môže vodič ovládať až do rýchlosti 50 km/h.

Elektrická strecha sa dá ovládať do rýchlosti 50 km/h.

Celý proces trvá len 12 sekúnd, elektrický veterný deflektor pomáha chrániť posádku pred vetrom. Čo sa týka motorov, ponuka začína verziou Carrera S, druhou verziou je Carrera 4S. To znamená, že prvý model je zadokolka, druhý menovaný má pohon všetkých kolies. Obe verzie poháňa trojlitrový plochý preplňovaný zážihový šesťvalec s 331 kW (450 k). Krútiaci moment vrcholí hodnotou 530 Nm.

Obe verzie majú 8-stupňovú dvojspojkovú prevodovku, Carrera S zrýchli na 100 km/h za 3,9 sekundy (so Sport Chrono paketom za 3,7 sekundy). Štvorkolka to zvládne za 3,8 sekundy, so Sport Chrono paketom za 3,6 sekundy. Maximálna rýchlosť leží na hranici 306 km/h alebo v prípade štvorkolky 304 km/h.

Novinka prichádza do predaja ako Carrera S Cabrio a Carrera 4S Cabrio.

K dispozícii je športový podvozok Porsche Active Suspension Management, svetlá výška tak klesne ešte o 10 mm. Kabriolet tiež prichádza s odlišnými diskami, vpredu 20- a vzadu 21-palcov. Aj kabriolet príde do predaja s viacerými asistenčnými systémami, ako napríklad adaptívnym tempomatom alebo Night Vision asistentom. Základná verzia začína v Nemecku na 134 405 eur, verzia s pohonom všetkých kolies na 142 259 eur.

Zdroj foto: Porsche

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov