Subaru Impreza predstavia v európskej premiére 12. septembra na 67. medzinárodnom frankfurtskom autosalóne. Ten bude pre verejnosť otvorený od 14. do 24. septembra. Pre média vyhradili 12. a 13. september. Zároveň s novou Imprezou predstavia legendárneho lesníka Forester a modernizovaný Levorg. Autonadšencov určite poteší model WRX STI s agresívnejšou vizážou. Súčasťou stánku Subaru bude aj nové XV s globálnou platformou Subaru, ktoré predstavili na jar v Ženeve.

Hlavnou devízou stánku Subaru bude nová Impreza a XV. Japonci zmodernizujú taktiež ostatné typy - Levorg, WRX STI a Forester.

Pýcha Subaru, balíček asistenčných a bezpečnostných systémov Subaru EyeSight, ponúknu aj vo Forestri. Počet typov áut značky s týmto systémom sa zvýši na 5 – Nová Impreza, XV, Forester, Outback a Levorg.

Subaru Impreza

Novinky Subaru

Konštruktéri Imprezu kompletne prepracovali zvnútra aj zvonku. Ako je u Subaru zvykom, mala by si zachovať špičkové jazdné vlastnosti, radosť z jazdy a súčasne vysokú odolnosť a životnosť. Postavili ju na globálnej platforme (tak, ako XV). Pre vodičov to znamená celkové zvýšenie tuhosti podvozka a karosérie a vyššiu bezpečnosť. Zvýšená tuhosť karosérie má vplyv aj na lepší komfort jazdy. Pojmom pri Subaru je už tradične boxer motor, symetrický pohon všetkých kolies SAWD a systém EyeSight. V ringu budú dva motory s protibežnými piestami – benzínový 1,6 l a 2,0 l. Inžinieri popracovali na podľa nás najlepšej bezstupňovej prevodovke Lineartronic. Tá je ľahšia a našťastie má reagovať ešte rýchlejšie a ostrejšie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Subaru XV

Novinky Subaru

Tak, ako pri Impreze, aj typ XV kombinuje výborné schopnosti podvozka s radosťou z jazdy. XV je univerzál ako vyšitý. Samozrejmosťou je symetrický pohon všetkých kolies SAWD, systém EyeSight a prepracované motory 1,6 l a 2,0 l boxer. Prevodovku Lineartronic štandardne skombinovali s X-Mode. Ten vylepšuje trakciu a ovládateľnosť pri zhoršených adhéznych podmienkach.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Subaru Forester

Novinky Subaru

Už aj Forester sa popýši systémom EyeSight, oceneným mnohými odbornými organizáciami. Patrí medzi najlepšie asistenčné a bezpečnostné systémy. Forester pridáva aj Side View Monitor s kamerou v späťáku na spolujazdcovej strane. Je to žiadaná pomoc vodičovi pri zlom výhľade a pohyboch v stiesnených priestoroch.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Subaru WRX STI

Novinky Subaru

Obľúbené okreskové kladivo dostalo facelift. Konštruktéri sa zamerali na zintenzívnenie zážitkov za volantom. Manuálny šesťkvalt a vodičom nastaviteľný stredový diferenciál DCCD prešli technickými zmenami. Nechýbajú neunaviteľné brzdy Brembo. Okrem agresívnejšieho vonkajšieho vzhľadu je lepší aj interiér novinky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Subaru Levorg

Novinky Subaru

Modelový rok 2018 pre Levorg znamená okrem zmeny vzhľadu aj najnovšie bezpečnostné technológie Subaru – spätné zrkadlo Smart Rearview Mirror a predný a zadný View Monitor. Jeho súčasťou sú kamery premietajúce pohľad z prednej a zadnej časti auta. Nové sú taktiež LED predné svetlá, ktoré sa natáčajú podľa volantu. Automaticky tak osvetľujú cestu v zákrutách. Levorg po modernizácii ponúkne ešte vyšší stupeň zladenia medzi športovosťou a každodenným komfortným použitím.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: Subaru