Na obrázku je VW UP, ktorého koncept mal premiéru na autosalóne Frankfurt 2009.

Na obrázku je VW UP, ktorého koncept mal premiéru na autosalóne Frankfurt 2009.

Napriek tomu, že by niekto mohol namietať, že po zverejnení tejto správy v Novom čase sa už menšie médiá, ako napr. TopSpeed.sk nemusia unúvať, veríme, že mnohým z vás táto správa predsa len mohla uniknúť rovnako ako nám, ktorí si bulvár nekúpime ako je len život dlhý! Veríme však, že toto je infoška hodná vašej pozornosti.

Nová drobná škoda bude súčasťou rodiny áut VAG známych ako New Small Family, ktorá bude mať zástupcu aj od Seatu a VW. Meno Joyster pochádza z konceptu malého auta Škoda z roku 2006. Plán využitia tohto mena spomenul pred časom aj britský rešpektovaný automobilový týždenník AutoExpress.

Jaroslav Černý - hovorca Škoda Auto - tvrdí, že meno pre drobca ešte stanovené nebolo. Potvrdil však, že montáž nového auta v Bratislave zamestná cca 3500 ľudí. Hovorca VW Slovakia zas povedal, že spustenie výroby série New Small Family vytvorí priamo vo fabrike VW až 1500 pracovných miest a ďalších až 7000 miest u dodávateľov.

Nová generácia áut VAG zvýši výrobnú kapacitu podniku v DNV o 30% na 400 000 áut ročne. Minulý rok poklesla výroba áut vo fabrike až o 43% na 106 000, kvôli poklesu dopytu po drahších SUV autách vďaka hospodárskej kríze.