Podrobnosti o novej generácii modelu „500“ automobilka zatiaľ tají. Hovorí sa, že fotky kolujúce po internete sú únikom z pripravovaného katalógu, každopádne sú autentické. Nový Fiat 500 ukazuje citlivý prístup dizajnérov k „oživeniu“ legendy, ktorí sa úlohy zhostili rozhodne veľmi zodpovedne. Nepoužili žiadne lacné vizuálne triky a novinka jasne pripomína predchodcu, aj pôvodný model 500 Nuova.

Základné rysy povedomé z predchodcu si nová generácia zachováva aj v kabíne. Prístrojový štít v tvare veľkého „budíka“ je odkazom na pôvodný model. Retro je stále v móde a z „Päťstovky“ robí ikonu.

Na novej platforme

Pod karosériou novinky sa ukrýva úplne nová podvozková platforma vyvinutá špeciálne pre elektrické Fiaty budúcnosti. Neprekvapí preto, že nová „Päťstovka“ prichádza výlučne ako elektromobil. Jeho parametre zatiaľ fabrika neodtajnila, prezradila však, že nový „kabát“ dostanú aj doterajšie verzie modelu 500 so spaľovacími motormi. Tie však budú, na rozdiel od novinky, stále používať doterajšiu podvozkovú platformu prispôsobenú použitiu nových spaľovacích motorov FireFly. Ich inštalácia do novej platformy určenej len pre elektrické pohony by nebola možná. Nový Fiat 500 je totiž o 6 cm dlhší aj širší, rázvor náprav narástol o 2 cm.

Podľa dostupných informácií je pod jeho prednou kapotou elektromotor s výkonom 88 kW (120 k) a energiu mu dodívajú batérie s celkovou kapacitou 42 kWh. To by malo stačiť na normovaný dojazd 320 km (WLTP). Max. rýchlosť je 150 km/h a na 80 % kapacity by sa mal na nabíjačke s výkonom 85 kW dobiť za 35 minút. 

Na ďalšie podrobnosti okolo talianskej novinky si musíme ešte počkať, Fiat však už teraz prezradil jeho zavádzaciu cenu. Prvé kusy budú k dispozícii za 37 500 eur.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov