Dopyt po Mégane aktuálne údajne klesá.

Klesajúci záujem o známy hatchback chce Renault zvrátiť novou generáciou. Oficiálna správa hovorí o tom, že štvrtý diel Méganu príde v roku 2016. Dizajnový šéf Laurens van den Acker uviedol, že Mégane bude posledným typom z aktuálneho portfólia značky, ktorý dostane novú generáciu.

Novinku však Renault postaví na modulárnej platforme CMF1. Prvým typom zo segmentov C a D, ktorý ju využil je nový Espace. Rovnaký základ údajne využije aj ďalšie SUV, ktoré automobilka predstaví v dohľadnej dobe. Využitie platformy umožní Renaultu znížiť výrobné náklady. Výrobca má však s autom veľké plány. Hlavným konkurentom Méganu už nemá byť VW Golf, Ford Focus a podobne. Francúzi chcú znepríjemniť život Audi A3 alebo Mercedesu triedy A. Dovolím si pochybovať o tom, že od zamýšľanej kúpy Mercedesu ma odradí Renault, no nechajme sa prekvapiť.

Nový Mégan chce konkrurovať prémiovým hatchbackom. Renault ale zatiaľ neprezradil, ako to chce dosiahnuť. Rovnako tak je neznáme, kedy sa môžeme pripraviť na ostrú verziu.

Nová generácia by na európsky trh mala doraziť už o 2 roky.

„Malé autá ako Twingo, Clio a Captur spolu so všetkými Daciami sú hotové. V nasledujúcich rokoch teda predstavíme nové generácie veľkých a stredne veľkých typov,“ povedal Acker.

Len pre zaujímavosť, na pomerne veľkom austrálskom trhu v septembri tohto roku Renualt predal len 63 kusov daného hatchbacku. Napriek evidentne slabšom dopyte, nová generácia nepríde do všetkých oblastí súčasne. Napríklad taká Austrália si bude musieť počkať ešte dlhšie ako do roku 2016.

Zdroj: caradvice.com.au

Prečítajte si aj: Test: Renault Mégane R.S.250 CUP