Panoramatická sklápateľná strecha s obchodným názvom Magic Sky Control je absolútne nóvum. Stlačením čarovného tlačidla viete v okamihu obmedziť množstvo svetla prepúštaného do kabíny.

Jednou z vychytávok, opäť súvisiacich so strechou, je jej priehľadnosť. Panoramatická sklápateľná strecha s obchodným názovm Magic Sky Control je absolútne nóvum. Stlačením čarovného tlačidlaviete v okamihu obmediť množstvo svetla prepúštaného do kabíny.

Nové SLK ponúkne Mercedes v 3 variantách, a to 200, 250 a 350 ako top v ponuke. Modely 200 a 250 budú mať pod kapotou motor s objemom 1.8 litra a výkonom od 184 po 204 koní. Na 100 vku zrýchlia v poradí za 7 respektíve 6.6 sekundy. Naopak, najšťavnatejší model 350 nafasuje poctivú atmosférickú 3.5 litrovú V6ku s výkonom slušných 306 koní a zrýchli na 100 rovnako, ako priamy konkurent BMW Z4 35i, a to za 5.6 sekundy.

Štandardné stupne výbavy dostanú bežnú techniku, ktorú ponúka Mercedes. Výnimočný paket Sport však obsahuje tvrdšie pružiny a tlmiče, alebo aj tzv. Dynamic Handling pack obsahujúci adaptabilné tlmiče pruženia tak, aby dosahovali čo možno najlepšie parametre na rôznych jazdných povrchoch.

Tento Dynamic Handling packet obsahuje tiež tzv. "torque vectoring brakes". Tento zázrak by mal podľa vyjadrení výrobcu produkovať predpísaný rotujúci pohyb vozidla okolo jeho priečnej osi vďaka nezávislej aktivácii bŕzd na zadnom kolese vo vnútri oblúka, teda tom pomalšom z nich. Hovorí mi to jediné a to fakt, že obmenili nám dobre známe ESP.

Uvedenie tohto podareného športového roadstera je naplánované na jún tohto roku. Ideálny čas na hore bez a ananásový džús :)


Zdroj: http://www.topgear.com/uk/car-news/new-mercedes-slk-2011-01-14