VW Arteon Shooting Brake?

Volkswagen Arteon vo verzii Shooting Brake nafotili v čínskej továrni. Podľa lokálneho webu Autohome by auto malo niesť názov CC Travel Edition, no je viac ako pravdepodobné, že sa názov ešte bude meniť. Minimálne, ak príde na európsky trh. Okrem novej zadnej časti sa zmien dočkal aj predný nárazník, ktorý má väčšie bočné otvory. Okrem dizajnových zmien sa zmenila aj svetlá výška. Je možné, že sa pozeráme na verziu Alltrack, pretože podobne, ako Passat, má aj čierne oplastovanie. Fotky interiéru aktuálne dostupné nie sú, no môžeme očakávať, že sa nesie v rovnakom duchu ako faceliftovaný Passat.

VW Tiguan Facelift

To, kedy spoznáme priestrannejšiu verziu Arteonu, zatiaľ nevedno, no faceliftovaný Tiguan by sme mali vidieť už na ženevskom autosalóne. Aj jeho obrázky unikli skôr, ako mali. Po troch rokoch predaja prišiel čas na omladenie, ktoré ho priblíži najnovšiemu dizajnovému jazyku Volkswagenu. Kvalita fotografie nie je nijako úžasná, no je jasne vidieť novú prednú časť. Nové predné svetlá dopĺňa predný nárazník s väčšími otvormi. Na fotografovaní novinky bola zrejme verzia R Line v maximálnej možnej výbave. Obyčajnejší Tiguan bude mať iný predný nárazník. Fotka zadnej časti síce nie je, no očakávame novú grafiku zadných svetiel a pravdepodobne nápis Tiguan v strede.

Zaujímavé sú určite správy o koncepte Tiguanu R, ktorý by mal byť veľmi blízko k produkcii. Pod kapotou je vraj 2,0 l turbomotor s výkonom 221 kW (300 k), pohon 4motion a 7-stupňová DSG prevodovka. Volkswagen zrejme čaká rok plný noviniek, keďže v Ženeve by sme mali vidieť aj nový VW Golf GTI.

Zdroje: carscoops.com, autoevolution.com, motor1.com