Na svete totiž stále existujú opustené predajne, alebo inak showroomy, kde akoby zastal čas. Pod vrstvou prachu tam ležia pohodené úžasné klenoty, za ktoré by zberatelia boli schopní zaplatiť majland. Stav áut je rôzny. Aj najkrajšie kúsky potrebujú značnú opateru, aby zažili slávu, ktorej sa zatiaľ nedožili. Ľahšie sa však renovuje auto uskladnené po celý život v suchom priestore, ako hrdzavý polovrak.

Máte radi 80. roky a BMW? Mali by ste navštíviť Kanadu. V Oakville je opustená predajňa, v ktorej nájdete klenoty. 

Opustené predajne sú po celom svete

Veľa tých opustených predajní je v Severnej Amerike. Pre nízke ceny áut sa niektorým predajcom v tej dobe nevyplatilo predať autá, ktoré ostali v skladoch. Teraz na ne ostal celkom smutný pohľad. Asi najznámejšie „múzeum“ je v kanadskom Oakville, kde za múrmi stoja krásne BMW 5 E28 a BMW 6 E24. Som celkom prekvapený, že aj po desiatkach rokov sú pneumatiky stále nahustené. V blízkosti budovy sa nachádza ešte pár áut mníchovskej produkcie, ale na nich sa čas neúprosne podpísal.

Druhý zaujímavý prípad je v Británii, v mestečku Derbyshire. Za mrežami sú aj nám celkom známe autá. Napríklad Lada Samara, Škoda Favorit, VW Beatle, Renault Master a podobne. Prečo ale tento showroom skončil, netuším. Skôr mam pocit, že išlo o autobazár, vzhľadom na rôznorodosť predávaných značiek. Údajne má predajňa svoj osud spočítaný. Či stále stojí, alebo už padol, sa žiaľ nepodarilo vypátrať.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Výnimkou nie sú ani trvalo opustené oblasti na svete. Či už v bývalom Sovietskom zväze alebo na Cypre.